Úvahy

Začátek, je ta nejdůležitější součást každé práce.

24. července 2011 v 21:39
Ještě jsem nikdy nepsala článek na téma týdne, ale teď jsem na něj tak koukala a řekla si, že bych mohla "začít" psát články na téma týdne... Ano řeč bude o "začátku"... Článek je proložen několika písněmi, které pojednávájí tak trochu o začátku, první můžete znát z Anastazie, druhý z filmu Love story.

Začátek je slovo, pod kterým si každý představí něco trošku jiného a zároveň stejného. Začínání nás provází již od narození, vždyť narození samo o sobě je začátek, začátek nového života. Jen co otevřeme oči, začínáme poznávat lidi, kteří na nás do teď pouze mluvili skrz bříško. Celý život vlastně něco začínáme, ať již chodit, jíst, číst, psát, začínáme chodit do školky, školy, na střední, na vysokou. Učit se začínáme většinou, až když je to opravdu potřeba a podobně :) Začátku je celá řada, vždy je něco nového co můžeme začít dělat. Na některé své začátky můžeme být právem pyšní, ale existují také začátky, na které pyšní být nemůžeme a u kterých se radujeme, a všichni okolo nás, když skončí, takové jsou například, když začneme brát drogy, krást, hrát automaty a podobně...


Všechny tyto začátky mají hodně věcí společných, především to, že jsou to pouze začátky. To znamená, že když něco začneme, neznamená to automaticky, že to také dokončíme. Začátky bývají tvrdé a lidi se tím často nechají odradit a nedokončí, co začali. Když se jedná pouze o maličkosti, nic se neděje, ale některé začátky bývají skoro životu potřebné. Možná se někteří z Vás, nebo Vaši blízcí, setkali ve svém životě s něčím, co Váš život převrátilo vzhůru nohami, nějaká krutá rána osudu, která zapříčinila to, že Vás život nikdy nebude takový jako dřív. Jestli ano, jistě tedy víte co to znamená "nový život", "nový začátek". Když se Vám například stane vážná dopravní nehoda a Vy se dozvíte, že již nikdy nebudete moci chodit, musíte se naučit spoustu nových věcí a hlavně musíte se s tím pocitem naučit žít. Žít nový život, jiný než ten předchozí, musíte se odpoutat od minulosti a od toho, že už nikdy nebudete hrát třeba fotbal. Někteří lidi jsou silní a dovedou se s novým životem smířit rychle, ale někteří se uzavřou do sebe a nechtějí začít nový život, stále se utápí myšlenkami na svůj starý život a nedokážou ho opustit. Když konečně začnou znovu žít ne přežívat, je důležité, aby se tento začátek dokončil, aby se člověk smířil s novým začátkem a novým životem a nespadl znovu jen do agónie a touze po starém životě. Samozřejmě, je jasné, že se mu občas zasteskne po starém životě, ale je důležité, aby to byly jen vzpomínky a myšlenky, ze kterých se vrátí zpět do nového života.


Ano písničky, které jsem zde umístila pojednávají o začátku lásky. U lásky bývají začátky ty nejkrásnější i nejtěžší zároveň. Jistě byste dokázali vyjmenovat několik romantických filmů, kde si hlavní hrdinové museli přes těžké začátky lásku vydobýt, vlastně asi je málo těch, kdo tomu tak není. Ale popravdě, láska, kterou si musíte vydobýt, je ta nejpevnější. Určitě už většina z Vás zažila nějaký nějaký začátek lásky. Motýli v břiše, sladká nervozita, přemýšlení o každém slově, co řeknete, nebo v případě upovídaných lidí, přemýšlením o tom, co jste řekli, zda se ještě někdy ozve a podobně. I to jsou však začátky, které ne vždy musí být dokončeny. Někdy v lásce vyprchají ty krásné pocity, které provází začátek lásky, odhodí se růžové brýle a nezůstane nic. Naopak se může také stát, že se tyhle začátečnické pocity ztratí a zůstane něco velkého, co přeroste postupně ve velkou osudovou lásku. Já se Standou jsme si také prošli krásnými, ale rušnými začátky, dalo by se říct, že to vše trvalo strašně dlouho, ale teď mám pocit, že ten stále se opakující začátek za to stál a že postupně budeme začínat další etapy naší lásky v podobě začátku našeho manželství a v začátku rodinného života,


Jak vidíte, začátky jsou různé, mohla bych o nich mluvit hodinu a vyjmenovat všechny možné začátky, které nás v životě provázejí. Doufám, že většina z Vás se setká pouze jen s těmi příjemnějšími začátkami a že nikdo z Vás nebude muset prožít nějakou tragédii, aby musel začít zcela nový život. Já sama si neprošla žádnou extrémní životní tragédií, ale stala se mi jedna věc, která změnila mě i můj život a já těžko začínala a těžko se srovnála s malinko jiným životem. Teď mám pocit, že to bylo dobře, že mě to posílilo a změnilo moje hodnoty a pohledy na svět. Tento článek měl vypadat úplně jinak, ale když o tom člověk tak hluboce přemýšlí, dostává se každou chvíli jinak a pak se těžko hledají smysluplná vyjádření, snad nakonec nebyl tak špatný a vedl aspoň trošku k zamyšelní :)
 
 

Reklama