Fotosoutěž

Fotosoutěž finále!

13. února 2011 v 12:00
Tak a je tady poslední kolo Fotosoutěže, zůstalo Vás opravdu malinko, ale zase si myslím, že Ti nejlepší, takže poslední kolo bude zajímavé :)

Skládá se ze dvou částí, budou dvě témata a ke každému zase dvě fotky, takže fotek bude celkem 4!

Téma: "Všude dobře doma nejlépe"
Podrobnosti: dlouho jsem nevěděla jaké téma zvolit, aby nebylo ohrané, když je to finále a tak mě napadlo, že by každý mohl vyfotit něco, co je pro jeho zem, či město nebo prostě něco kde žije, typické, například památky, průvody, věci, cokoliv, času bude celkem dost, tak to snad zvládnete :) A prosím vždy připište místo, ke kterému se fotka vztahuje, třeba Praha a tam Hrad atd :)
Fotky: budou opět 2
a)neupravená, povolena akorát velikost, maximálně černobílá nebo sépie co je ve foťáku
b)upravená, povoleny lehké úpravy, žádné fotomanipulace atd

Téma: "Škola základ života"
Podrobnosti: ano začalo nové pololetí nedávno a všichni si stěžujete na školu, tak mě napadlo téma škola, vše co souvisí  se školou, fantazii se meze nekladou, ale chci jasně poznat, že je to téma škola
Fotky: budou opět 2
a)neupravená, povolena akorát velikost, maximálně černobílá nebo sépie co je ve foťáku
b)upravená, povoleny lehké úpravy, žádné fotomanipulace atd

Poslat do: 10.3.2011
Poslat na: bastera@seznam.cz
Předmět: fotosoutěž

Těším se na Vaše konečné výtvory, snažte se, teď již jde o všechno ;)

Fotosoutěž vyhodnocení 2.kolo

27. ledna 2011 v 13:35
Tohle kolo jste mi tedy dali zabrat. Podobné fotky a všechny skvělé, překvapivě tentokrát hlavně ty neupravené, klasické. Dostali mě, ze všech opravdu čišela rodina a život. Clare Ty jsi zase byla originální. Hodně jsem přemýšlela o nej fotkách, musela jsem ostatním někde něco strhnout, aby neměli všichni plný počet :) Ale ceny až večer. Jsem totiž ve škole a fotky jsem předupravila a nahrála doma, jen Lily se mi někam ztratila, přidám hned večer až  přijdu domu nebojte! Jinak je to jen můj osobní názor, tak to tak berte :) Je to jen soutěž :)

Bee
neposlala neozvala se, škoda no...

Clare
Neupravená
Pěkná fotka, takhle se dala taky pojmout rodina, i když popravdě mi to spíš připomíná lásku :) Nemám v podstatě co vytknout, jen to, že to narozdíl od upravené působí trošku chladněji :)
19/20

Upravená
Chjo nějak nevím co vytknout :D Prostě skvělá fotka :)
20/20

Es
Neupravená i upravená :)
Nemohla jsem se rozhodnout, která je hezčí, na barevné víc vyniká zbarvení psíka a je takový živější, ale zase je více vidět horší rozlišení, ta černobílá je zase jako z rodinného alba a skryje nedostatky :) Obě se mi moc líbí, krásné "souznění" jen škoda toho křivého obrazu za zády, někde si musím najít jeden bodík dolů, jinak bych musela dát všem plný počet :D
19/20

Lily
Neupravená
Lily psala, že byla černobíle už vyfoceno, já to mám taky, takže to neberu jako porušení pravidel. Nádherná fotka, úplně mě dostala, krásně zachycené výrazy, babička dokonalá, opravdu skvěle zachycení lidí, vím sama, že je to těžké, takže obdiv. Nemůžu najít jedinou chybu, je to typ fotky, co mám pocit, že sedí babička s vnoučkem vedle mě, jak působí živě! :)
20/20

Upravená
Lily, dlouho jsem o téhle fotce přemýšlela a prostě ne. Nenadchlo mě to, nápad skvělý, taky mě něco takového napadlo, ale to provedení se mi moc nelíbí, takový hrubý styl, nějak to nemám ráda (osobní názor). Krásně jsi si to okecala, ale stejně si myslím, že to schválné rozmazání tomu trošku ublížilo, nevím, víš, že miluji Tvoje fotky a Tvoje úpravy, ale prostě mě to neoslovilo.
15/20

Lilly
neposlala, což mě velmi mrzí, času bylo dost a celé Vánoce přidávala fotky, tak mě to mrzí :(

Magic Liltih
odstoupila

Michelle414
Neupravená
Ano taky rodina, a taky nádherně zachycená babička, bráška se trošku mrská :) Moc se mi ta fotka líbí, jako u Lily i Es krásně vyjadřuje život a šťastnou rodinu :) Přeci jen o malinečko více se mi líbí fotka Lily, ale jinak taky nádherná fotka Michelle!
19/20

Upravená
Tak tady jsem byla malinko zklamaná, po Tvé minulé dokonalé fotce mi tahle přijde méně zajímavá. Neříkám, že není pěkná, jen se bráška moc vrtěl a fotku rozmazal a chybí mi tam trošku ta atmosféra jiných rodinných fotek, ale jinak není špatná, vždyť víš :)
17/10

Nejlepší fotky kola

lily

clare


Průběžné hodnocení
Clare: 71 bodů plus 3 za Nej=74 bodů
Es: 75 plus 4 za Podzim=79 bodů
Lily: 75 plus 4 za Podzim plus 3 za Nej=82 bodů
Michelle414: 76 bodů

Fotosoutěž II.kolo

19. prosince 2010 v 22:15
Takže máme tady další kolo. Za pět dní jsou Vánoce, svátky pohody a klidu a hlavně rodinných setkání, celá rodina se někdy po hodně dlouhé době sejde a užije si krásný večer popřípadně svátky, proto je další téma....

Téma: Rodina je základ státu
Info k tématu: Myslím, že k tomu není potřeba moc co dodávat, je to sice trošku těžší téma, ale mě samotnou napadlo několik nápadů a kdyby náhodou byla s nápady krize, vždycky můžete nějak pěkně vyfotit člena rodiny :)
Poslat do: 10.1.2010!!!!
Podrobnosti: pošlete 2 fotky(může být každá jiná):
1)bude ve formátu jpg, nesmí se upravit, jen velikost
2)povolen jakýkoliv formát a úpravy typu kontrast, gama, ostření, oživení barev atd, žádné montáže atd

Myslím, že přes Vánoce bude dost času něco vyfotit, takže nebere žádné zpoždění ani o jediný den :) Těším se na fotky :)

Fotosoutěž I.kolo výsledky

19. prosince 2010 v 21:59
Trvalo mi to dlouho, dlouho jsem se rozhodovala. Přišly mi některé skvělé fotky a některé mě celkem zklamaly, ale tak o nic nejde, že :) Doufám, že se na mě nebudete zlobit, snažila jsem se být spravedlivá a pokud možno ne ošklivá. Radila jsem se i s přítelem, který Vás nezná, tudíž nemůže být třeba zaujatý, že Lily má vždycky skvělé fotky a byl teda o hodně kritičtější než já a celkem jsme se shodli, které jsou nej :) Rozhodla jsem se, že budu zvlášť hodnotit klasické a zvlášť upravené fotky, to znamená, že i na konci bude vítěz buď klasických fotek nebo upravených fotek. Bylo pro mě těžké vybrat dvě nej fotky, ale nakonec jsem se rozhodla takhle, doufám, že jsem nikoho z Vás neurazila. Moje "kecy" berte s rezervou, jsou to jen rady, ale ono se to kecá a hůře dělá, že, takže neberte moc vážně a netrapte se tím :)

Všechny fotky jsou autorské, tudíž se na ně vztahuje jakýkoliv zákaz kopírování!!! Proto tam ty jména :)


Bee
Neupravená
Komentář: Zajímavá fotka, slpněné téma, na to, že je neupravená, jedna z nejkvalitnějších, trošku mě mrzí ty roostřené větvičky dole a chybí mi tam trošku větší nápad, ale jinak pěkná :)
17/20
Upravená
Komentář: Tohle už je trošku nápaditější, líbí se mi ta větvička a podpis krásný, jemný. Mrzí mě, že není doostřená, trošku kontrastu by tomu určitě neublížilo, ale jinak se mi líbí :)
18/20

Clare
Neupravená
Komentář: Clare, Clare, čekala jsem trošku lepší, ale chápu, že asi nebyl čas a že je to asi foceno mobilem. Tahle neupravená se mi popravdě líbí víc než ta upravená. Barva pěkná, na to, že jsi neupravovala, téma splněno, jen je trošku nevýrazné.
17/20
Upravená
Komentář: Tak tady mě to hodně mrzí. Možná to mělo vypadat jinak, ale mě to prostě nenadchlo, přijde mi to takové nijaké. Vím, že se vyžíváš v takových barvách, ale kdyby to bylo světlější možná by to vyniklo lépe a bylo by méně vidět horší kvalita...nezlob se...
15/20

Es
Neupravená
Komentář: Nápad zajímavý, mohla jsi si s tím nápadem malinko víc pohrát, takhle je to takové, hele jablko šup vyfotit, ale jinak se mi líbí i kvalita dobrá :)
18/20
Upravená
Komentář: Nevadí, že neumíš nějaké větší úpravy, stačí když si pohraješ s kontrastem, doostříš a podobně. Tady se Ti povedlo, krásně popředí a pozadí rozostřené, aby jen dělalo kulisu. Líbí se mi to, jen mi tak přijde, že to pozadí je nějaké nakřivo :D
19/20

Lilly
Neupravená
Komentář: Ááá konečně něco nápaditého :) Můj přítel protestoval, ale mě to právě tématicky nadchlo :) Tohle je pro mě zima :) Nápad je skvělý, trošku ta kvalita horší, ale chápu v místnosti bývá problém se světly atd, ale zase jsi celkem dobrá fotografka, takže myslím, že by to šlo i lepší, každopádně u mě dobrý :)
18/20
Upravená
Komentář: Skvělý, opravdu tady je vidět, jak krásně se dá upravit fotografie :)
20/20

Lily
Neupravená
Komentář: vybrala jsem si tuhle, přišla mi hezčí než ta druhá, ta cesta tady je výraznější...líbí se mi, je to taková cesta do neznáma :) Trošku bych ji posunula doleva, tím chci říct, že ten kousek stromu napravo by nebyl vidět a cesta by byla víc na středu, ale jinak pěkná! :)
20/20
Upravená
Komentář: Wow wow wow tahle fotka mě nadchla, já věděla, že od Tebe se dočkám něčeho originálního! Skvělý nápad, krásně upravené, dokonalé!!! :)
20/20!

Magic Lilith
Neupravená
Komentář: Dobrý nápad, divím se, že zde stopy nebyli víckrát. Předpokládám, že je to mobilem, takže kvalita nic moc, ale není to špatné :)
15/20
Upravená
Komentář: Tahle fotka mě vyloženě zklamala, bez nápadu, úpravu žádnou nevidím, kvalita děsná... kdyby aspoň nějaký nápad...nezlob se, ale opravdu mě to zklamalo
10/20

Michelle414
Neupravená
Komentář: Miško Ty jsi mě opravdu potěšila :) Neupravená fotka a vypadá dobře. Někteří tady neumí bez úprav udělat pořádnou fotku a Ty jsi dokázala, že to jde (Lily a Bee taktéž). Krásná fotka, krásný pejsek ;) , kvalita dobrá, pozor jen, aby příště pejskovi nechyběl ocásek, měl namále :)
20/20
Upravená
Komentář: Krásná, opravdu krásná, to že jsi psala, že je to cesta podivných existencí a že jsi ráda, že není pod sněhem vidět bordel, je smutné, protože z Tvé fotky to vypadá jako nějaká kouzelná cesta, jako z fantasy filmu :) Miluji fialovou, takže nádech do ní se Ti opravdu povedl :) Krása :)
20/20

Nejlepší fota kola
Dostanou 3 body navíc!

Rekapitulace
Každý dostal dvoje hodnocení, jedno pro klasickou fotografii, druhé pro upravené foto. Dadlší kolo Vám další body přibydou :)
Michelle a Lily dostali za nejlepší fota kola 3 body navíc, které si přičtou.
Lily a Es mají 4 body navíc za to, že jako jediné v termínu poslali původní podzimní fotky.
V příštím kole Vám zde při vyhodnocení napíši součty bodů :)

Těším se na další kolo :)

Výsledky Fotosoutěž Podzim

6. prosince 2010 v 20:16

Ester 
Es

Komentář: krásná fotka, splňuje téma, i když mi popravdě spíš připomíná jaro :) Libí se mi, jak je pozadí rozostřené, i jak jsi vystihla některé kapky v pohybu, ale myslím si, že popředí mi klidně mohlo být malinko ostřejší :) Ale jsem nadšená, nádherná fotka :)
  
Es2


Komentář: chtěla jsem sice jednu upravenou, ale nevadí, beru to jako upravenou :) Krásná fotka, představuji si bloudění po lese, trošku mě mrzí, že je to tak tmavé, možná to dělá ten kontrast vzadu s tím osvětleným a taky by to mohlo být malinko ostřejší, jinak moc pěkná fotka, ale první byla lepší :) Neboj se příště klidně větších úprav :)

Lily


Lily
   
Komentář: takhle nějak jsem si to téma představovala :) barevně i kompozičně mi to přijde hodně dobré, jediné, co mi to kazí jsou ty rozostřené listy vlevo nahoře a mohla by být malinko ostřejší, ale jinak se mi moc líbí :)

Lily2
  
Komentář: nádherně upravené, to Ty umíš :) Líbí se mi ten nápis i ten rámeček, dává tomu šmrnc :) Ta barva mi přijde trošku mdlá, ale je pravda, že občas i ten podzim hlavně v Praze je takovej mdlej :D A budu se zase opakovat, mohla by být ostřejší, když se to dá na originální velikost, jsou ty fotky dost neostré, ale to je maličkost :)

Výsledek

Je to docela snadné :) U Es mě totálně nadchla první fotografie, krásná i bez úpravy :) U Lily se mi zase líbí, jak dokáže vcelku obyčejné fotce dát neobyčejný nádech, takže zde jsou ceny a obě dostáváte 4 body do Fotosoutěže, že jste jako jediné poslali fotky s podzimem :) Omlouvám se za ceny, moc se mi nepovedli, ale nějak jsem neměla tvůrčí a inspirativní náladu, tak snad to přežijete ;)

Es
Lily
  

Fotosoutěž-změna

29. listopadu 2010 v 20:56
Ahoj lidi,
docela jste mě zklamali, zítra je konec a jediná poslala Lily, všichni jste zapomněli a teď se vymouváte na rozmary počasí, ale neuniknete tomu, zde je prodloužené a změněné zadání! :)

Téma: Zima klepe na dveře
Info k tématu: Fantazii meze nekladu, ale ne že mi někdo pošle pána, co klepe na dveře a bude tvrdit, že se jmenuje pan Zima, i když takové praštěné nápady mám snad jenom já :D
Poslat do: 14.12.2010!!!
Podrobnosti: pošlete 2 fotky(může být každá jiná):
1)bude ve formátu jpg, nesmí se upravit, jen velikost
2)povolen jakýkoliv formát a úpravy typu kontrast, gama, ostření, oživení barev atd, žádné montáže atd

Nebojte se, že když nemáte kvalitní fotoaparát že první fotka je ztracená, nehodnotím jen kvalitu, ale zajímá mě i, jak si s tím poradíte, jak umíte fotit jen tak i jak umíte fotku oživit, nebojte se nikoho nestřílím, když se to nepovede, je to jen soutěž, jde o to zúčasnit se, ne vyhrát, ne? :)
Těším se na Vaše fotky strašně moc :) Jakékoliv dotazy ráda zodpovím i na mailu, pakliže chcete soukromě :)

PS: Chtěla jsem být hodná, ale teď Vás budu otravovat, abyste nezapomněli :)

Edit: Udělala jsem to proto, že mi většina z Vás psala již asi před týdnem, že není už podzimní počasí a že to z různých důvodů nestihli, ozvali se mi ještě dva, že mají podzim, takže je ohodnotím zvlášť jako samostatnou soutěž, a do prvního kola dostanou body navíc jako omluvu, ale snad chápete, že dělat soutěž pro tři je málo, proto ta změna! Velice se tím omlouvám Es, kterou to velmi naštvalo, ale nevím, jak jinak jsem to měla udělat, zda ještě někdo z Vás má podzimní fotky pošlete, dostanete body navíc a spešl cenu, je to tak pro všechny přijatelné?

Fotosoutěž 1.kolo

14. listopadu 2010 v 21:30

O co se jedná: soutěž má tři kola, každé kolo pošlete dvě fotky, jedna se smí upravit a jedna nesmí
Hodnocení: hodnotit budu já každé kolo zvlášť s malou cenou pro nejlepšího a na konci vítěze, hodnotit budu hlavně splnění tématu a originalitu či krásu jako takovou
Pro koho: pro všechny kteří rádi fotí, jak jste pochopili z obrázku nezáleží ani tak na tom, jakým fotoaparátem fotíte, ale na tom, jak fotí Vaše mysl a fantazie
Začátek soutěže:alespoň čtyři lidi ohlásí, že mají zájem, aby to vůbec mělo smysl :)

Takže budu moc ráda, když budete mít zájem, pár lidí už předem slibovalo účast, tak snad se to povede :)

Kolo první

Téma: Podzimní radovánky
Info k tématu: téma není tak široké jak se zdá, očekávám, že zapojíte fantazii a pošlete cokoliv co souvisí s podzimem a činnostmi na podzim, nechci vidět žádný obyčejný barevný strom, ani listí, chápete :)
Čas odevzdání: 30.11 (v případě nutnosti prodloužím)
Podrobnosti: pošlete 2 fotky(může být každá jiná):
1)bude ve formátu jpg, nesmí se upravit, jen velikost
2)povolen jakýkoliv formát a úpravy typu kontrast, gama, ostření, oživení barev atd, žádné montáže atd.

Nebojte se, že když nemá kvalitní fotoaparát že první fotka je ztracená, nehodnotím jen kvalitu, ale zajímá mě, jak si s tím poradíte, jak umíte fotit jen tak i jak umíte fotku oživit, nebojte se nikoho nestřílím, když se to nepovede, je to jen soutěž, jde o to zúčasnit se, ne vyhrát, ne? :)
Těším se na Vaše fotky strašně moc :) Jakékoliv dotazy ráda zodpovím i na mailu, pakliže chcete soukromě :)
 
 

Reklama