Deníček

Šeštiruká a šestinohá

14. listopadu 2010 v 21:06
bla
Hola hoj,
tak jaký jste měli víkend? Já šílený. U babičky totiž probíhal jak jsem říkala vánoční úklid a to v naší rodině není nic jednoduché. Děda protivný, taťka otrávený, mamka šílí a uklízí úplně všechno a já jsem z toho na nervy :D Připadala jsem si asi jako slečna na obrázku. Mno prostě co Vám budu mluvit, kdo nezná moji rodinu, tak ho vánoční úklid, tak nežere, ale u nás je minimálně na třikrát-u nás, na chatě, kde slavíme Vánoce a u babičky a to ještě všude po částech atd a ještě v šíleném záchvatu mamčiného bláznění po úklidu.
Ještě že mám svého Prince ve stříbrném koni (stříbrné auto :D ) který aspoň trošku klidnil moje nervy, aby nebylo zle :D
Jinak jsem nadšená, že jsem nevypadla ze SONA u Babunky a dokonce moje avatary pochválila jupí :)
Teď koukám na Talentmanii a jsou docela pěkný kluci ty dva Dea men nebo jak :D Pěkný kluci, co? :D
Teď jdu odepsat na komenty všechny pěkné od Vás :)Jinak jsem nadšená, že jsem nevypadla ze SONA u Babunky a dokonce moje avatary pochválila a byla jsem čtvrtá jupí :)
SONA1

Nestíhám, nestačím...nestihnu to nesvačím

13. listopadu 2010 v 11:23
Ahoj,
chci Vám jen říct, že tady o víkendu asi nic moc nepřibyde, jedu totiž na chatu a páč jdeme uklízet na Vánoce k babičce, tak si nebudu ani notebook brát, stejně na něj nebudu mít čas, občas se tu ukážu přes mobil, ale asi nic moc extra. Takže Vám přeji hezký víkend a v pondělí se na Vás opět těším :) Je to smutný, že o víkendu kdy tu všichni jste já nemám skoro ani pár minut času na Vás :(
Co se dá dělat, doufám, že mi zase neklesne o hodně návštěvnost jako vždy přes víkend :)

Mějte se a smějte se!
Pa

Proměna a vysněná ložnice

12. listopadu 2010 v 11:54
Bohužel mě to napadlo, až když bylo všechno vystěhované, takže fotky před jsou pouze během malování :D Kvalitu fotek neřešte, je to jen narychlo a poslední mobilem :)

Takováhle byla nudná vyblitá žlutá barva před
mal1

Takhle to vypadalo během malování
mal2
A takhle už je to po, krásná barva, vše na svém místě, uklizeno, vyhozeny staré bedny od magnetofonu a přidány obrázky všude :)
mal3

A takhle úžasně srovnanou knihovnu jsme už dlouho neměli, moje a sestry práce :)
mal5
A tohle je moje vysněná ložnice, vždycky jsem chtěla mít fialovou v obýváku a k tomu černý nebo tmavě dřevěný nábytek, ale i ta ložnice vypadá skvěle, někde v XXX Lutz... takovou jednou budu mít :D
loznice

Některé blondýny opravdu potvrzují rčení o blbých blondýnách :D

10. listopadu 2010 v 15:40
Ahoj zlatíčka,
chtěla jsem napsat už včera, ale pak jsem si psala s Klariskou a to co se stalo mi úplně vzalo náladu a chuť se radovat :( Ano já se chtěla radovat, protože ode dneška za 44 dní (sakra tolik) mi bude tenhle nádhernej telefon říkat pane a já jemu budu říkat Fred :D

Ano já vím, že většinu z Vás to absolutně nezajímá a že většina z Vás bude říkat, já mám starej mobil už pět let, chápu to, ale já jsem prostě takovej blázen do mobilů, počítačů, nových věcí, ráda je zkoumám, mám ráda, když to umí spoustu věciček a tak. A to tenhle HTC Wildfire má, nejen, že má celkem hodně luxusní prohlížení netu, kde mi blog naběhne tak za minutu maximálně dvě a ne jako tenhle starý kde se načítá tak 15 :D ale taky umí otevřít pdf, doc, xls atd. Má to operační systém a k tomu spoustu vychytávek, no prostě se na něj strašně těším...áááá... :)
Má to jedinou velkou nevýhodu. Koupil mi ho Standa za 4500 s tím, že mi na něj k svátku a Vánocům dá tak 2000 a zbytek mu budu muset někdy nějak vrátit, asi poprosím rodiče, aby mi místo nějakých jiných věcí přispěli nebo od babči a kdyby náhodou mi vyšla brigáda ve Fruitisimu, tak to bude snažší....

Jinak k nadpisu. Na angličtinu s námi chodí jedna holka, blondýna, kozačky, kabát, notebook v pouzdře všude sebou atd. A čím dál víc si všímám, jak je asi úplně dutá, na to, že třeba narozdíl ode mě, která si tam připadám jak debil protože jsem tak třičtvrtě věcí nikdy neslyšela, chodila do středně pokročilých, takže by většinu měla znát. Něco nového nám profesorka vysvětlí, tak to dělám podle toho a v pohodě a ona(dále jen O)? Když já nevím, co s tím mám dělat. Tak třeba tohle. Profesorka (dále jen P) To je špatně, už máš tam jen dvě možnosti. O: Když já vážně vůbec nevím. (vysvětlovala to hodinu předtím a dnes jsme měli psát test). P: Tak zkusíme něco jiného. O: He should have been trying calling. P: Ne ne tam není přítomný tvar až u toho calling. Tam má být He should have tried calling. O: Aha ale vždyť jsem to říkala, ne? Atd prostě dutá úplně mimo fakt, já jsem blbá a nechytám se, když se ptá na to, co neznám nebo listening, ale ona fakt je úplně mimo i u toho co teď právě vysvětlí :D :D Dneska se dalo poznat, páč nás místo asi 8-10 jako vždy přišlo asi jen 5 a tudíž každý říkal častěji něco :D

Jinakten ošklivej hroznej smajlík (pixelka) v menu je mojí výroby, je to poznat, vůbec jsem nevěděla, jak na to, příště snad bude lepší :D :D

To je to Tvoje malování...aneb taková normální rodinka

7. listopadu 2010 v 23:03
Ano, jak jste mohli pochopit z nadpisu, tak jsme malovali, proto jsem se tu celý víkend jen mihla, protože naše malování není jen tak, to se muselo nejdřív jet pro barvu atd, což v naší rodině je na dlouho, ještě se podívat po posteli atd, která se stejně nekoupí atd, odstěhovat všechny knihy a všechno-máme tři plné knihovny, takže hustý, pak taky knihy rotřídit, táta mezitím maloval bílou strop a kusy rohů, pak se měla nalepit páska a přetřít zbytek okrovou, ale jaksi se u toho rodiče tradičně zhádali, táta vyhrožoval, že půjde do hospody a máma byla uražená a protivná, pak se po nějaké době uklidnili, dodělalo se to a my pak drhli staré parkety, abyste si nemysleli, náš obývák je dost velkej a na výšku má taky dost, ani táta na štaflích velkých nedošáhne na strop, takže to není lehké :) Mno v 10 jsme všichni odpadli a ráno se pokračovalo, sundala se páska, a začalo se poklízet. Jak se odsunuli skříně, tak zatím byli strouchnivělé lišty, takže se jelo pro lišty, no samozřejmě jsme se byli podívat i po postelích a kobercích atd, takže půl dne v prd... Pak přijel Standa a konečně se to začalo aspoň trošku hýbat. Udělali se lišty, všechny skříně vystěhovat, uklidit, jedna se vyhodila, takže to trošku probrat a vymyslet co kam dát, dát zase dohromady knihovny, zapojit televizi a všechno, šílený... Mno ještě dnes to není vše hotové, to mě čeká zítra, nevýhoda volna ve škole! Takže jsem byla nehorázně orvaná už od pátku, takže jsem nic nepřidala, ani dneska moc ne, jen entries.

Jinak přidala jsem entries od Michelle(3), Kelly(4) a Clare(1). Michelle, snad jsem dala ty správné hodilo mi to do spamu a já to omylem smazala, vzala jsem to z blogu :)

Tvořím nějakou grafiku k Babu do SONA a do challek takže možná zítra něco přidám, uvidím. Každopádně něco zítra určitě přidám a pak se budu muset učit, mám v úterý test z aj a umím kulový :D :D Jako vždy :D

Papa

Mmm

2. listopadu 2010 v 19:34
autumn

Lidičky,
dneska nemám dobrou náladu. Ani vy tady jste mi nepřidali. Je fain, že Vás tu dneska bylo 54, ale že jen asi tři z Vás okomentovali články je docela smutný. K čemu návštěvnost, když odezva není?! Nějak mě všechno štve. Je toho všeho nějak moc, potřebuji tolik věcí a nic nevychází, všechno je nějak na prd...
Teď jsem dneska chtěla dělat aj, ale přišla sestra a klid na to byl v tahu, takže jsem stejně skoro nic neudělala.
Chtěla bych po dlouhé době někam jít a dát si něco dobrého do nosu, ve čtvrtek sice máme pidisraz ze střední, ale já si stejně můžu tak leda dát džus... Chjo...dneska už asi nic nepřidám, nemám na to náladu, stejně nevidím odezvu, já vím, že to zní hloupě, ale když vidím, že sem přes padesát lidí strčí nos a zase asi odejdou mě docela štve.

Mno nic tak se mějte
Pa

PS: Prosím Vás, přihlašte se někdo ještě ke Klarisce do challenge zde, když už jste tak krásně tvořili ke mě do chall :)

Stěhovací služba Bastera s.r.o

31. října 2010 v 23:38
Ahojky,
omlouvám se, že Vás otravuji (některé) se svými staršími články, ale mají pro mě nějaký smysl nebo mi dali práci a chci je uchovat, proto je stěhuji sem, tak se na mě nezlobte za to :)
Přestěhovala jsem toho docela dost a mám toho plné zuby, zítra budu pokračovat, i když musím udělat asi pět úkolů na anglinu ještě, poklidit atd.
Včera večer jsem se tak trošku pustila do povídky a chytla docela dech, tak snad zítra dopíšu další část a pak to snad půjde dobře :) I když nevím, doma bylo zase trošku halo, jak to, že nechodím na brigádu, ať jdu třeba doplňovat zboží, že no a co že všude budu muset makat o víkendu, to jí nezajímá, žádný problém, no já nevím, kdo každý víkend něco chce dělat nebo pomáhát u babičky atd, takže nakonec asi budu dřít někde jako kůň za houby peníze a čas nebude :( Mno uvidíme :)
Jinak děkuji za další skvělé entries. Přispěla Fleur(1), Babunka(3) a Michelle(2)! Už to vypadá opravdu slibně  a je z čeho vybírat, ale všechno je skvělé, bude to hodně těžké :)
Jsem utahaná jako kůň jdu spinkat :)
Dobrou noc, zítra! :)

Edit: Vyfotila jsem mobilem asi tři fotky zvláštně zbarvené oblohy, dám je zítra, už nemám sílu :)

Tour de doctors

31. října 2010 v 19:24
Psáno 18.10
Byla jedna holka, kterou trápilo onemocnění kůže zvané ekzém. Do toho měla samozřejmě spoustu alergií a tak dále. Už delší dobu chodila k jedné paní doktorce na kožní do nemocnice na Karlově náměstí do budovy B, 3 patro, která jí vždy předepisovala její zázračný krém, který jako jediný aspoň trošku zmírňoval bolestivost. Jednou když měla zase silné záchvaty alergie se té paní doktorky zeptala, zda by ji mohla doporučit alergologii, bylo jí řečeno, ať se jde zeptat do 4 patra v budově A na alergologii, že tam každý den berou nové. Tak se tam přihlásila k paní doktorce2, která jí předepsala, že ještě ke Xyzalu má brát Ketotifen. Občas zašla k jedné občas k druhé a bylo to celkem dobré, mazala se zázračným krémem na promaštění a výjimečně léčivým krémém s kortikody.
Po nějaké době, zhruba před čtyřmi měsíci se však dívčin stav začal rapidně zhoršovat. Zašla na návštěvu k paní doktorce a ta ji předepsala krém zvaný Protopic, který je na jiné bázi než kortikoidy, takže by neměl ničit ochranu pokožky a obnovovat ji a ne rušit jako kortikoid, ale nesmí se s ním na sluníčko, nesmí se pít alkohol a když se s tím mazala prvních pár týdnů neuvěřitelně to pálilo. Moc to nepomohlo. Dívka odjela v srpnu k moři, s tím, že se má pak opět mazat Protopicem a uvidí se. Nepomohlo ani moře ani krém. Dívka špatně spala, protože to svědilo, po krému pálilo a nemohla se nedrbat. Volala jedné doktorce, tam jí objednali na 8.11 (špatná sestřička) a k doktorce2 a ta jí objednala na 18.10. Tak tedy dnes ráno vyrazila na alergologii měla tam být v 10:00 . Kupodivu ani moc nečekala. Šla na řadu, paní doktorka2 na ní mrkla, poslala na krev, předepsala ještě na ráno Ketotifen, čili prášek, který tlumí, tudíž se po něm chce hrozně spát, natož ráno a pak ještě nějaký Prednesol či co, což jsou kortikody v podobě prášků. Tak šla na krev do přízemí budovy A, takže přes celou nemocnici. Stoupla si do fronty, předala papíry a dostala číslo 114. Podívala se vzůru, kde svítil ukazatel s číslem 81. Měla co dělat, aby nespadla, když si spočítala, že 30 lidí je před ní. Posadila se a prohlížela lidi okolo. Byl to pořád ten stejný scénář. Někdo vešel do dveří, vykulil oči na ten dav, vzal si číslo a vykulil oči znovu. Jen maminky, které se tam motali s kočárky nekulili oči, neboť měli stejně jako důchodci přednostní číslo. Po chvilce čekání, kdy už se číslo vyhouplo na 91, uslyšela známý hlas, otočila se a spatřila herce Jana Kanyzu (kdo zná Ordinaci v Růžové zahradě, hraje tam ředitele nemocnice). Čekala, zda se posadí jako normální lidi, ale nikoliv, sestřička s ním šla samozřejmě rovnou na odběr, protekce jako vždy. Po asi půl hodině se dočkala a byla ji odebrána krev. Chvíli se uklidňovala a pak šla do budovy A do 4 patra na kožní, jestli by ji náhodou nevzali, řeklí, že vezmou. Před ní byly dvě maminky s neposednými dětmi a jedna stará paní. Počkala další hodinu, když byla vyzvána dovnitř. Tam se na ní snesla zloba paní doktorky na doktorku2, jak může předepsat Prednisol, když to sice pomůže na chvíli, ale po dobrání se to zase vrátí, ne-li horší. Dívka seděla na židli, zmatená, v očích slzy z té zoufalosti, jak jedna ruka řekne něco a druhá taky něco a vyberte si. Bylo jí řečeno, že si musí dojít za paní doktorkou2 se zprávou, že to nedoporučuje, ale že si to má jako dohodnout s ní. Že ona jí předepíše léčbu-na krk a obličej jednou Dermatop kortikoid, jednou Protopic a na hruď a ruce na týden jeden dělaný kortikoid a potom na dva týdny hnusnou, smradlavou, špinící driákovou mastičku, kvůli které bude muset nosit triko s dlouhým rukávem, aby ten hnus nebyl vidět.
Dívka tak běžela znovu na úplně druhou stranu nemocnice do budovy B do čtvrtého patra, nemyslete si, že jen přešla, ne musela dolů a zase nahoru, místo ranní rozcvičky, po odběru krve totálně vyřízená. Došla tam a domluvila se s doktorkou2, že pokud se to do dvou dnů nezlepší, že teda má začít brát ten Prednisol. Poté šla opět dolů do lékárny, kde nechala 350 korun s tím, že ještě zítra si musí vyzvednout a zaplatit ty dvě dělané mastičky. Dívka byla totálně zmatená, po cestě domů se snažila si vzpomenout, kdy že se má tedy čím mazat a když nad tím tak přemýšlela, uvědomila si, že minimálně jednu čtvrtinu života stráví u doktorů a druhou mazáním, jak má pak stíhat všechno ostatní?!
The END
Edit: omlouvám se, kdybych někde napsala ich formu místo er formy, je to zvyk :)

A kde je Calcium?

29. října 2010 v 13:58
Lidičky,
jste perfektní, moc Vám děkuji za návšětvnost :-* Tak jsem včera byla nakupovat v Letňanech. Chtěla jsem podzimo-zimní bundu, ale kamkoliv jsme vlezli nedostali jsme se pod dva tisíce, což si prostě nemůžu dovolit :( Nakonec jsem uspěla ve Sportisimu, krásná podzimo-zimní bunda za 1200, jediné co mi trošku vadí, je že je červená, chtěla jsem nějakou neutrální barvu, ale tak víte co? Hlavně, když mi bude teplo, že? :) Standa si chtěl prodloužit smlouvu a zařídit si net u T-mobile, tradičně měli nejlepší nabídku pro něj a rozhodl se k tomu za 3500 koupit nový telefon, páč ten jeho už šel nabíjet jen když přidělal nabíječku gumičkami :D Koupil si HTC Wildfire s dotykovým displejem, prý je to jeden z nejhorších displejů dle rozlišení atd, když jsem ho viděla, tak mě napadlo jen, jestli je tohle ten nejhorší, jak asi bude vypadat ten nejlepší?! :D :D Paráda, ten telefon chci taky už asi měsíc, ale jaksi nemám peníze a k Vánocům bude jen něco malého, takže si můžu leda tak nechat zdát o něm. Ale jak říká můj moudrý Standa: Nemůžeš mít všechno... Ale chtěla bych :)

Jsem ráda, že jste se někteří k fotosoutěži osmělili, počkám ještě a v neděli večer vyhlásím první kolo :) Už se moc těším na fotky :)
Víte je to zvláštní, ale můj blog včetně Vás všech mi dodává tolik síly a energie, že to ani není možné, mám chuť celý den dělat grafiku, fotit, psát povídky... Škoda jen, že toho času je tak málo :) Potřebovala bych mít ten mini stroj času jako Hermiona v Harry Potterovi, to by bylo perfektní, co? :)

Také chci poděkovat za všechny krásné entries do challenge. Bude to hodně těžké rozhodování. Takže přidali: Klariska(1), Mummy(1), MimQa(4),Fleur(4) a Nymi(4). Docela mě překvapilo, že my posíláte jen retuš a avatary a blend přišel jen jeden, já myslela, že blendů teda bude víc, tak snad ještě někdo pošle blenda :)

Je libo trošku dehtu?

28. října 2010 v 14:23
Tak Vás opět zdravím lidičky,
včera nastal den D neboli Dehtová mastička čili mastička smradlavá, šedočerná nechutná. Musela jsem si vzít starý povlečení, starý pyžamo a vypadám jako od černého oleje, ale čekala jsem to horší :) Mno nic, radši už mlčím :D
Je volno, tudíž očekávám na konci nějaké Vaše výtvory do challky :) Já už pár slíbených vytvořila a stáhla další, takže až budu čas, tak dodělám avatary ke Klarisce a retouch a avatary k Nymi :) I když s tou konkurencí všude je to hrozný, budu ráda, když aspoň někde nebudu úplně posledí :)
Co vůbec máte všichni v plánu na "prázdniny" teď? Já úklid u babičky a dneska se jedeme podívat po zimní bundě a zařídit Standovi nový net. Mno a samozřejmě na mě čeká angličtina čili: Mike should have been wearing a safety helmet. Barbara's injuries might have been far more serious etc. :)
Za další jsem slíbila další díl povídky, už nad ním dumám a do konce víkendu ho snad stihnu a také se chystám udělat tu slíbenou fotografickou soutěž, když asi tři lidi o ní mají zájem, snad se jich najde i víc, ale co i tři jsou lepší než nic, že? Takže na tom všem zamakám, abych mohla vše po víkendu splnit :)
Taky si musím udělat nový přehled do sloupku, když je tak velký, ať není prázdný a napsat něco o mě he he, aby všichni věděli, kdo já jsem! :D Melu nesmysly, jsem nějaká divná, včera byla šílená hádka doma a pak mi máma napsala a v pohodě a jsem z toho nějak emočně mimo asi :)
A ještě si budu muset vytvořit nějaké fotky a avatary k deníčkům, ať to není tak "suchý" co :)

Tak zatím :)

Chvilka English :)

26. října 2010 v 18:27
Hi my dear friends and visitors,
I am studying English at the moment, so I write you something in English :)
Today we had an English course and we hadn't got a homework, so the teacher was very angry :D I am not good at English, I don't know all phrase and phrasal verbs and other, so I must study a lot :)
What about challenge? I hope you will send me some amazing works soon. I am looking forward to it so much :)
Ok. I am going to write Czech :)

Jak vidíte trošku mě chytla retouch i blendy, je to něco nového pro mě a strašně mě to baví :) Doufám, že Vám nevadí, že je to tu teď hlavně samá grafika, ale nebojte mě, až mi dojde dech, tak tu bude zase hlavně deníček a navíc musím dopsat další díl povídky, já vím jsem hrozná, ale teď jsem chytla tvůrčí období, takže snad na ní konečně taky dojde, no vidíte, mohla bych ji sem aspoň překopčit ty první dvě kapitoly :)

Prosím Vás taky o to, abyste mi napsali, co máte u mě na blogu rádi (Ty co mě znají delší dobu) a co byste tu případně rádi měli, chtěla bych znát i Váš názor, přeci jen vy to čtete, že? :)
Chtěla bych třeba udělat fotografickou soutěž, ale když nikdo moc nereaguje ani na chall, tak na fotky už vůbec, kdybyste měli zájem, tak napište :)

Sakra mám nějakou celkem i dobru náladu podle počtu smajlíků v článků :D
Mno nic mějte se a myslete na s challkou :)
Basterka

PS: Odpovědi na moje komentáře atd prosím pište do návštevní knihy, je nahoře nad články, děkuji :)

Ufff

24. října 2010 v 23:24
Ahoj,
tak jsem sem přestěhovala moji dosud skromnou grafiku. Nyní se jí chci věnovat trošku více. Kdyby  někoho zajímal můj původní blog, zatím stále funkční a od teď braný spíš jako deníčkový, tak ho naleznete tady :)
Jinak jsem se taky rozhodla udělat challenge. Pro mé SB, měla jsem to v plánu dřív než Klariska, abyste mě nenařkli, že se opičím, bavili jsme se o tom, jen to stihla dříve než já :) Challenge je na téma Kirsten Dunst. Omluvte mě, že ještě nejsem photoshotů znalá atd, takže fotky asi nejsou pro Vás asi úplně ty nej, ale snažila jsem se.
Budu moc ráda když se zúčastníte, i kdyby jste na můj blog přišli poprvé, moc se těším na Vaše skvělé výtvory :)

Děkuji Basterka

Nové poznatky

23. října 2010 v 20:42
Ty jo, jen jsem přidala pár článků hned takových lidí, to zírám... :)
Jen jsem chtěla říct, že sem konečně dokázala dát nahoru odkaz, takže odkaz na gbook už funguje a můžete tam odpovídat místo do komentářů :)

Prosím poraďte!

23. října 2010 v 16:45
Prosím toho, kdo sem přijde a bude mi moc poradit, ať mi poradí. S blogem začínám a nejde mi zarovnávat (obtékat text) u obrázku z odkazu, víte někdo jak na to?

Budu všem vděčná za radu opravdu :)

Stěhování a zabydlování

22. října 2010 v 18:13 | Bastera
Ahoj lidi,
zdravím Vás, právě se chystám přestěhovat některé podstatné články a tvorbu z mého sblogu sem na blog. Ptáte se proč? Protože tady mi to prostě sedí lépe-více prostoru, více možností, větší sloupek, vyšší návštěvnost? :) A hlavně už jsem tak nějak prošla svým blogovým začátkem, vyspěla jsem a chci trošku věci změnit, takže tady začnu odznovu tak jak chci. Bude to trvat déle než sem vše hodím, ale snad se tu postupem času zabydlím :)
Doufám, že zde poznám nové zajímavé lidi a blogy a hlavně, že na mě moji staří známí nezanevřou :)
Jdu tedy dávat články, bohužel to nejde dát do minulosti, takže tu naskáče spousta starých článků s novým datem no co třeba někoho zaujmou :)
Ještě k designu, našla jsem ho u Blanch, je naprosto skvělý, sice se docela dlouho načítá, ale nemohla jsem odolat těm barvám a motýlkům a všemu, snad Vás těch pár vteřin než se načte neodradí :)

Mějte se Vaše nová blogařka Bastera :)
 
 

Reklama