Šlapy, šlap aneb Petřínská rozhledna

8. srpna 2011 v 23:53 |  Deníček
willemaanimace
Ahoj :)
tak se zase hlásím. Byl to náročný týden, ale pěkný, tenhle týden bude o něco horší. Tak v úterý jsem si vyzvedla konečně pas a můžeme na dovču :) Odpoledne přijela Jana, koupili jsme si dobrůtky, došly na kafe a pak si pustili Znamení, ještě jsem to předtím neviděla, dobrý film velmi se mi líbil :) Ve středu jsme si šli nakoupit a udělali si dobrý obídek a pak vyrazili po Praze. Vzali jsme to přes Kinskou zahradu hezky procházkou, jak se to změnilo, pamatuji si to jako malá, jak jsme tam chodili pořád a teď najednou se to tam úplně změnilo, nové cesty, zabrádlí dřevěnné atd. Je to zvláštní pocit, když jdete někam s někým poprvé, když on tam nikdy nebyl a vy vzpomínáte a vyprávíte jak jste tam chodili v dětství, jak to vypadalo. Vidíte to všechno najednou jinými očima, dospělejšími. Koukali jsme na kachničky, na dovádějící pejsky ve vodě, na kapry, na krásné stromy a já najednou úplně zapomněla, že jsem v Praze, v hlavním městě, odhodila jsem shon a všechny věci a jen si užívala roli průvodce. Takto jsme došli až na konec Kinských zahrad a vydali se k Petřínské rozhledně. Po cestě jsme se stavili u růžového sadu a asi dvacet minut strávili procházením bludiště na zemi, protože nějaká paní překážela v cestě a Jana se vždycky ztratila :) Pak jsem si koupila zmrzlinu, Twistera, jak já ho dlouho neměla, v tom pařáku co byl bodl :) Takhle jsme dorazili až k Petřínské rozhledně. Zaplatili docela drahé vstupné na to, že jdete jen na vyhlídku v podstatě a šlapali. Vyšlapali jsme si 299 schodů, cestou se sráželi s pár cizinci, kteří nepochopili, že po jedněch schodech se chodí dolů a druhých nahoru a brali to v protisměru :) Vyhlídka byla krásná a stálo to za tu trochu námahy, co mi ty schody dali :) Bylo krásné počasí, vidět bylo široko daleko a až na ten nával turistů to bylo velice pěkné. Pak jsme sešli Petřínem na Újezd, dali si tam v jedné cukrárně, kde jsem kdysi dávno měla brigádu, výborné kafe a dortík a šli na šlapadla. Poprvé v životě jsem šla na šlapadla, dřív jsem to měla od mamky vysloveně zakázáno, protože se bála, aletentokrát jsem se jí to prostě oznámila :) Půjčili jsme si za 200 na hoďku šlapadlo a zrovna na nás vyšlo jedno takové dost těžké, takže jsme šlapali jako o závod, Janě moc nešlo řídit a tak jsem to převzala já a kupodivu mi to docela šlo, kochali jsme se výhledem na Karlův most a houpali se ve vlnách Vltavy. Celkově to byl krásný den.

Ve čtvrtek jsme ráno poklidili a došli si na oběd na pizzu do Einsteina, měla jsem šunkovou a byla vynikající. Pak jsme se s Janou rozloučili a odjela. Když jsem se vracela stavila jsem se pro mamku a šli jsme nakoupit, ano zmokli jsme jak nejvíc jsme mohli :) V pátek jsem byla v práci a pak měla sraz se sestrou a sestřenicí, neviděla jsem jí asi tři roky, bydlí v Portugalsku, bylo to fain. Standa mě překecal, ať se vykašlu na HP servis a dám si notebook raději přeinstalovat za pětikilo u jeho známýho. Tak jsme ho tam v pátek dali a v sobotu byl zpátky, vyčistěný a ještě dokonce s Windows 7, tak teď mě akorát zlobí jak se pořád instalují ty pitomé aktualizace, že jsem se k němu dostala v podstatě až teď. Ale je fain pocit, mít ho čistý, asi si taky koupím hadr (hardisk :D) a fotky a sem tam filmy si nacpu tam, protože mi to zabírá hodně místa.

Tenhle a příští týden budu pracovat jako divá, vždycky do 1 a v půl 2 mám angličtinu zdarma od Caledonian school, dneska byla první hodina, bylo to fain, bavilo mě to, akorát prvních pár minut jsem tam seděla jak bluma, nervózní a červená jak rajče, protože já a mluvit anglicky moc nejde dohromady, ale pak jsem se snažila, lidi byli fain a nikdo se na mě nedíval jako že mluvím jako úplný debil :D Tak jsem zvědavá na zítra :)
No nic jdu spát, jsem utahaná, snad bude zítra už počítač v klidu a já Vás oběhnu a odpovím na komentáře :)

PLUS jedno video z Glee, dokonalá scéna, škoda, že když jsem to udělala jako video s písničkou, tak se písnička trhala, protože ta byla k tomu dokonalá :) Avatar v článku od Babunky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Es Es | 9. srpna 2011 v 9:33 | Reagovat

:) Páni, takovou krásnou procházku ti vážně závidím. Petřín mám ráda, výhled z věže a možná i to okolí :D Váš den zní idylicky a taky dost draze.
Znamení je pěkný film :)Mě dostalo, když se tam v TV objevil ten mimozemšťan. A je to zparodovaný v Scary Movie 3 :D
A přesně vím, o jakým pocitu mluvíš - při provázení někoho cizího místy, které znáš od dětství :)

2 Babunka Babunka | Web | 9. srpna 2011 v 13:16 | Reagovat

O tom avataru jsi ani psát nemohla :)
Ale zní to, že sis to fakt parádně užila :) Však si taky zasloužíš si takhle odpočinout a vyrazit si s někým :)

3 Babunka Babunka | Web | 9. srpna 2011 v 13:17 | Reagovat

* ani psát nemusela

4 Babunka Babunka | Web | 9. srpna 2011 v 13:17 | Reagovat

jo a zapomněla jsem k tý animaci napsat, že je úžasná :) jak jsi ji vyrobila:)?

5 Ivet Ivet | Web | 9. srpna 2011 v 19:01 | Reagovat

Petřínská rozhledna má dvoje schody? =D jsem Pražák :D nevim to :D

6 michelle michelle | Web | 9. srpna 2011 v 20:26 | Reagovat

Ejha, tak to ste mali pekný vyletík, keď prídem niekedy do Prahy, tak mohla by si mi robiť sprievodcu;-) ach, na vltave sa "plaviť", krásne:-) jój, škoda, že si nemôžem pozrieť to video, lebo idem zbaliť comp na dovolenku :-D a som na mobile, ale asi viem ktorá scéna je to, to je tá čo will učil emmu tancovať? Mne sa páči to ako on začne tancovať okolo nej na pieseň thong thong<3

7 Kelly Kelly | Web | 14. srpna 2011 v 15:33 | Reagovat

Konečně jsem se dostala k tomu, abych napsala komentář. Pas si chci taky nechat vyměnit. Už si na fotce nejsem vůbec podobná, bojím se, že by mě při kontrole nepustili. Petřínská rozhledna je nádherná :) No jo, ty strany :D Šlapadla mi celkem nevadí, je to daleko lepší jak klasická lodička. Na tu by mě teď nikdo nedostal, zjistila jsem, že se strašně na vodě bojím. Loni jsme jeli se třídou na raftech a myslela jsem, že zešílím.
Taky jsem teď pěkně zmokla, a rovnou dva dny po sobě. No jo, ráno jedu na kole, protože je pěkně a když z práce odcházím, rozprší se.
Window 7 mám na notebooku a absolutně si nemůžu stěžovat. Velmi rychle a jednoduše jsem si na něco z XP zvykla a neměnila bych.
Jé, angličtina zdarma, závidím :) Jsem si jistá, že se budeš zlepšovat a brzy překonáš ostych mluvit ;)
Btw, krásná animace, tu scénu mám taky moc ráda.

8 valleria valleria | 14. srpna 2011 v 20:03 | Reagovat

Znamení znám jen ve formě parodie ve Scary Movie 3 :D jinak mě k tomu nic moc netáhne. Šlapadla zbožňuji, je to krásné takhle když je hezké počasí docela fyzicky namáhavé, takže fajn :D Musel to být krásný den s takovou procházkou. Já tu sice v Praze žiju, ale málokdy se dostanu k takovým "procházkám", to je přesně ono, člověk jezdí furt pryč někam, ale kde bydlí se skoro nepodívá :D
Lekce aj zdarma? Jakto? :D
Tu scénu si pamatuji, jak taky ne :) je moc hezká.

9 Mima Mima | Web | 19. srpna 2011 v 11:39 | Reagovat

Tam sme boli :) aj teraz keď sme boli v Prahe aj minulý rok keˇ%d som bola v Prahe so sesternicou! Schody dali zabrať tiež :D

10 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 16:08 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama