Leden 2011

Graphic update

31. ledna 2011 v 12:15 Blendy
K Pipe

Spokojenost: retouch dobrá, avatar, narychlo, Pipe jich měla málo a blend spokojená, myslím se, že na moje blendy je hodně dobrý :)

Mělo být k Paradise of art, prošvihla jsem

Spokojenost: líbila se mi, lehká, ale pěkná, škoda, že jsem neposlala dřív :(

Entries

30. ledna 2011 v 11:40
Strašně hrozně moc prosím ještě aspoň jednu retouch, ať mám aspoň tři, jinak to nemá cenu :(

Challenge 07

Kelly 
Patty
Mummy
Michelle414
Babunka
Amber
Klariska
Clare
Ivet

Challenge 08

Challenge 09


Fotosoutěž vyhodnocení 2.kolo

27. ledna 2011 v 13:35 Fotosoutěž
Tohle kolo jste mi tedy dali zabrat. Podobné fotky a všechny skvělé, překvapivě tentokrát hlavně ty neupravené, klasické. Dostali mě, ze všech opravdu čišela rodina a život. Clare Ty jsi zase byla originální. Hodně jsem přemýšlela o nej fotkách, musela jsem ostatním někde něco strhnout, aby neměli všichni plný počet :) Ale ceny až večer. Jsem totiž ve škole a fotky jsem předupravila a nahrála doma, jen Lily se mi někam ztratila, přidám hned večer až  přijdu domu nebojte! Jinak je to jen můj osobní názor, tak to tak berte :) Je to jen soutěž :)

Bee
neposlala neozvala se, škoda no...

Clare
Neupravená
Pěkná fotka, takhle se dala taky pojmout rodina, i když popravdě mi to spíš připomíná lásku :) Nemám v podstatě co vytknout, jen to, že to narozdíl od upravené působí trošku chladněji :)
19/20

Upravená
Chjo nějak nevím co vytknout :D Prostě skvělá fotka :)
20/20

Es
Neupravená i upravená :)
Nemohla jsem se rozhodnout, která je hezčí, na barevné víc vyniká zbarvení psíka a je takový živější, ale zase je více vidět horší rozlišení, ta černobílá je zase jako z rodinného alba a skryje nedostatky :) Obě se mi moc líbí, krásné "souznění" jen škoda toho křivého obrazu za zády, někde si musím najít jeden bodík dolů, jinak bych musela dát všem plný počet :D
19/20

Lily
Neupravená
Lily psala, že byla černobíle už vyfoceno, já to mám taky, takže to neberu jako porušení pravidel. Nádherná fotka, úplně mě dostala, krásně zachycené výrazy, babička dokonalá, opravdu skvěle zachycení lidí, vím sama, že je to těžké, takže obdiv. Nemůžu najít jedinou chybu, je to typ fotky, co mám pocit, že sedí babička s vnoučkem vedle mě, jak působí živě! :)
20/20

Upravená
Lily, dlouho jsem o téhle fotce přemýšlela a prostě ne. Nenadchlo mě to, nápad skvělý, taky mě něco takového napadlo, ale to provedení se mi moc nelíbí, takový hrubý styl, nějak to nemám ráda (osobní názor). Krásně jsi si to okecala, ale stejně si myslím, že to schválné rozmazání tomu trošku ublížilo, nevím, víš, že miluji Tvoje fotky a Tvoje úpravy, ale prostě mě to neoslovilo.
15/20

Lilly
neposlala, což mě velmi mrzí, času bylo dost a celé Vánoce přidávala fotky, tak mě to mrzí :(

Magic Liltih
odstoupila

Michelle414
Neupravená
Ano taky rodina, a taky nádherně zachycená babička, bráška se trošku mrská :) Moc se mi ta fotka líbí, jako u Lily i Es krásně vyjadřuje život a šťastnou rodinu :) Přeci jen o malinečko více se mi líbí fotka Lily, ale jinak taky nádherná fotka Michelle!
19/20

Upravená
Tak tady jsem byla malinko zklamaná, po Tvé minulé dokonalé fotce mi tahle přijde méně zajímavá. Neříkám, že není pěkná, jen se bráška moc vrtěl a fotku rozmazal a chybí mi tam trošku ta atmosféra jiných rodinných fotek, ale jinak není špatná, vždyť víš :)
17/10

Nejlepší fotky kola

lily

clare


Průběžné hodnocení
Clare: 71 bodů plus 3 za Nej=74 bodů
Es: 75 plus 4 za Podzim=79 bodů
Lily: 75 plus 4 za Podzim plus 3 za Nej=82 bodů
Michelle414: 76 bodů

Bejby přece nebude sedět v koutě

27. ledna 2011 v 13:20 Deníček
Jo jo jo dneska dávají můj oblíbený starý film Dirty Dancing :) Vždycky se na něj ráda podívám :) A ta muzika...miluji devadesátý léta :)
Mno dobře tak jinak. Náladu už mám mnohem lepší, asi proto, že jsem měla narozeniny a došla si na nehty, jelikož jsem dostala od sestry k Vánocům tři poukázky na P-shine. A dostala jsem kytičku od našich-růžičku ale dokonalou, květinářka to tak krásněumí nazdobit tady a za celkem málo :) A od Standy gerbery tři :) Krásné, pamatuje si, že mám raději gerbery, protože za cenu jedné růže dostanete skoro tři a ještě déle vydrží a když jsou jinak barevné no nádhera miluji je :) Jinak jsem dostala peřinku na spaní z dutého vlákna, skvělou, sice už v ní spím asi dva týdny ale nevadí. Dále od Standy knihu, škoda, že se trefil zrovna do té, co dostala mamka k Vánocům, zkusíme ji vyměnit a uvidíme. Jinak ještě mi chtěl koupit prstýnek, ale u nás jsme nic nenašli, tak se podíváme v pátek v Globusu, nebojte ne zásnubní ještě :D Ale prý, že aspoň zjistí velikost :D ;) Mno a jinak, dneska odevzdáváme ten projekt tu stránku, dalo mi to fakt zabrat, proto taky jsem byla málo na blogu po tom, co jsem byla v práci na pc a doma dělala na pc ten web jsem už pc nechtěla vidět, když jsem měla chvilku volnou. Jestli se mu to nebude líbit, tak ho zabiju :D :D Jinak 3.února mám zkoušku z aj docela vtipná, že s tím začnu až v neděli, 40 stránek překlad, a naučit se 14 lekcí včetně gramatiky, slovíček a všeho no nedávám to, holt druhý pokus to jistí no...
Víte, že jsem teď úplně zapomněla, co jsem chtěla napsat :D :D Takže asi končím :)
Mám Vás ráda :)

edit: ještě jen taková myšlenka. Nač cestovat po světě, když si stačí zajet na Ipák/Mírák, máte tam italskou, ruskou, bělehradskou, anglickou... :D :D
edit 2: prosím ještě Vás mé šikovné grafičky o nějakou retušku ještě, mám jen jednu! :)

Deprese, deprese, kdopak o ni stál, nikoho se neptala a stejně vešla dál..

21. ledna 2011 v 13:58 Deníček
Achjo,
achjo achjo, já mám takovou depresi, nechci Vás tu nějak obtěžovat, ale prostě musím to někde vykřičet... Znáte ten pocit, že se nemůžete ani podívat do zrcadla, aby jste neměli chuť ho rozbít. Že se Vám při pohledu na sebe sama ve zkušební kabince udělá tak zle... Jsem tak ošklivá... Ach stejně to nepochopíte, protože prostě to neznáte... Všechno na mém těle mě pálí, svědí, bolí, je to strašný, šla jsem si koupit trička s dlouhým rukávem. No pokoupila, ale zase ta deprese z toho, jak vypadám, jak jsem flekatá, nejradši bych se jak říká Standa zabalila do skafandru a nevylezla nikdy ven. Když jdu městem a koukám na ty holky, vyšnořený, samý řetízek, naušnice, korále, všechno, svetříčky... a já šedá šmudla nešťatná chjo... Mno nic, radši končím, to víte, když v noci téměř nespíte, protože hicujete jako kamna, tak Vás pak napadají kraviny... Tak teď k tomu, co jsem si koupila :)

Tyto dvě trikomikiny byly za cenu jedné 399kč v Tally Weil, chtěla jsem tu černou a paní říká, ať si vezmu dvě, tak jsem si vzala i tu pruhatou, jsou moc příjemný, ještě jedno z mála oblečení co snesu...
ob
Pak tyto dvě trička z Kenvela, každé za 149! 
obl
A nakonec mikina skateová, koukala na mě nemohla jsem jí tam nechat :) Za 349 taky z Kenvela (měli slevy :)
obl
PS: Klarisko, tady se podívej na ten "design", děsný :) http://basteradesign.blog.czVšechno zlé je k něčemu dobré, jen umět to dobré najít...

18. ledna 2011 v 16:13 Deníček
Lidičky moji zlatí,
je to všechno nějaký na pendrek... Nějak mi moje předsevzetí o optimismu sakra rychle vypařilo... Není čas, není chuť, není klid, není zdraví... Ještě, že aspoň ta láska trošku je... Mno zkrátka, jak vidíte vůbec nestíhám. Minulý týden učení a zápočty a teď projekt a do toho práce, úklid doma a navíc jsem nadopovaná práškami na ekzém a alergii, mám 4 z toho jeden na spaní po kterém stejně pořádně neusnu, ale celý den jsem unavená šíleně... Všechno mě škrábe, svědí, bolí a pálí a tak jsem i celkem dost bez nálady... Teď jsem si našla pár minut na napsání, když mi sestra zabrala notebook na skype a já nemůžu dělat projekt. Za pár minut je tu Standa a jdeme koupit triko s dlouhým rukávem. Ano už zase, čeká mě totiž měsíc a půl mazání se zase tou dehtovou sračkou, která barví, takže i moje oslava narozenin proběhne v triku s dlouhým rukávem :( A ještě jedna jobovka...řekla mi, že mi nedá kortikoidní injekci, protože by se mi to stejně vrátilo, že mě ještě pošle místo do nemocnice do lázní. Takže ano je to fain, do lázní, platí pojišťovna, ale 4 týdny!!! 4 týdny chybět ve škole, v práci, nevím, jak to udělat, bez lidí bez všeho, bez Staniprdíka a tak... Chtěla bych si vzít notebook, ale nechci ho nechavát na pokoji a navíc 150kč za týden netu nevím nevím no... asi budu číst a číst :D Jsem z toho taková divná, na jednu stranu jsem ráda, že to třeba pomůže, ale 4 týdny budou hustý. Musím domluvit vše s profesory v práci atd... Jinak jsem konečně začala číst tu Sophiinu volbu, protože jsem si řekla, že nemůžu číst Egypťana, dokud nepřečtu tuhle, protože je už z loňských Vánoc... a taky čtu v mobilu Barvu kouzel, ano Es, konečně Pratchett :D
Včera jsem byla s kamarádkou v divadle na Jane Eyerová, bylo to moc pěkný. Nebylo to klasický jako romantický drama, ale takový zvláštní, chvíli drama, chvíli romantika a hlavně bravurní dialogy jako špičkování mezi Jane a Edwardem... Dvě a půl hodiny utekli jako voda a teď mám chuť si to přečíst nebo pustit film. A teď jsem objednala lístky pro mě a Stáňu na Zlaté úhoře, to on má rád :) Jinak jsem udělala jeden design, původně do chall, ale já kráva ho udělala z jiných obrázků, takže je mi na nic, páč herečka Ashley Green, pro mě není zrovna to, co bych si dala na blog :D Ale až bude čas udělá, si nový sem, když už jsem se rozpomněla zase jak na to :)

BTW: Avatar je od slečny Amber nevyhodila jsem z menu původní zadání na chall a ona chudák mi ho poslala, tak je škoda ho neukázat :)

Internet nebo internet? Ten hlodavec co běhá vedle Tvé klávesnice...aneb co vše se nedozvíte během učení

11. ledna 2011 v 20:38 Deníček
Lidičky moji,
já vím, jsem hrozná, že jsem tak dlouho nic nenapsala, ale prostě jak jsem říkala, o Vánocích i před tím jsem o tom hodně přemýšlela a mám spoustu věcí v reálném životě, které musím udělat atd a nemůžu se pořád věnovat blogu. Jsem tu každý den, odpovídám Vám, občas komentuji, ale nemám sílu nic psát. Teď se zrovna učím, spíš přehrabuji v papírech, knihách a na netu a hledám odpovědi na "jeho vtipné" dotazy... Mno šílený, prostě ajťák, s nimi přijít do styku a ještě jako učitel je katastrofa :D :D Jinak jsem dnes úspěšně dotáhla latinu do konce. Psala jsem ji ve čtvrtek, ale ve výsledkách jsem měla nutná oprava v konzultačních hodinách. Tak jsem se trošku ještě učila a dnes přišla a povídá, že mi chyběl půl bod, takže si to projedeme znova, já budu říkat odpovědi, mno šlo mi to každopádně lépe, ale doma mnohem líp, jsem vždycky tak nervózní, že ty debilní koncovky zapomenu a musím si je pak jak blbec vyjmenovávat hlavně ten plural... Mno ale zkrátka zápočet mám :)
Ale moc se neraduji, ve čtvrtek test z Informačních služeb internetu, projekt nestíhám, odevzdáme v konzultačkách, to nejtěžší zbylo zase na mě, ale už jsem si aspoň poradila s fotogalerií trošku, dalo mi to zabrat, celé odpoledne uff :) Mno a pak 3.2 mám zase angličtinu a musím si projít lekce 1-14 které se brali v těch nižších kurzech a které neumím a přeložit 50 stránek z aj a ještě to umět přečíst, do toho práce, sestra nemocná, takže pes a doma víceméně na mě, mno uznejte, že jsem ani nemohla mít sílu psát články :)

Děkuji za entries-posílejte dále, nemám skoro žádné blendy a vůbec žádnou retouch :)

Jdu zase štrachat v papírech :) Pa

Challenge feat Jennifer Aniston

3. ledna 2011 v 18:27
n
CZE
Challenge O7
Avatar
Fotky:tady a tady
Velikost: 100x100
Množství: Max. 3 výtvory
Povoleny textury, brushe, akce...

Challenge 08
Regular
Fotky: tady
Velikost: libovolná
Množství: 1 výtvor
Povoleny brushe, textury, akce...

Challenge 09
Retouch
Fotky: tady a tady
Velikost: měnte minimálně
Množství: 1 výtvor
Textury pouze jako pozadí!

Start: 3.1.2011
Deadline: 31.1.2011
Výtvory zasílejte na adresu bastera@seznam.cz
Do předmětu napište číslo challenge
Do mailu jméno, web a odkazy na výtvory
 Moc se na ně těším :)

EN
Challenge O7
Avatar
Photos: here and here
Size: 100x100
Max. 3 avatars
You can use brush, action, texture

Challenge 08
Regular
Photos: here
Size: any size
Only one regular!
You can use brush, action, texture

Challenge 09
Retouch
Photos: here and here
Size: can be change, but minimal
Only one retouch!

Start: 3.1.2011
Deadline: 31.1.2011
Sent me the works on email bastera@seznam.cz
Write the number of challenge to the subject of mail
Write name, site and links.
Thank you for your entries!

edit: omlouvám se za zkomolení jména díky Fleur, včera byl nějaký těžký den a můj mozek dělal samé kraviny, tak pardon :D

Vánoce Vánoce odcházejí a Nový rok přichází

3. ledna 2011 v 18:07 Deníček
avatar
Ahoj,
takže jsem slíbila delší článek, tak je tu, shrnu Vánoce a zároveň předešlý rok... Nebudu to brát den po dnu ani po měsíci, protože na to nemám moc čas, tak prostě jen tak.
Vánoce
Letošní "skvělé" Vánoce začali 23. ráno. Už předtím mamka pokašlávala a vypadalo to na průdušky, ale 23. ráno máma vstala spíš se vyplazila z postele a vypadala děsně. Bylo dohodnuto, že se sestrou a jejím přítelem pojedou nakoupit pro nás i pro babičku a dědu a já tam mezitím uklidím. Vrátila se s tím, že skočila rovnou k doktorce a že má antibiotika a vypadala ještě hůř než předtím. Bylo tedy na nás, aby jsme udělalai potřebné věci. Do toho se občas máma probrala a byla nervní, že nic není hotové bla bla bla. Ozdobili jsme stromeček, poklidili, vyzdobili. Atd. Pak nám Standa přijel naporcovat kapra a s trošku mátořící mamkou jsme udělali salát. Do toho mi psala Radunka, že její babičky dvojče, takže taky prostě babička umřela a všichni jsou z toho hotový a babička z toho na tom taky zle... :(
Štědrý den byl taky plný zmatků, rychlého balení dárků, ještě se jelo k babičce a dědovi na kafe a popřát a pak jsme jen lítali, abysme stihli se všichni vykoupat a zkrášlit. Večeře jako vždy výborná, letos dokonce vinné klobásky kromě kapra a řízků mňam :) Dárečků bylo málo, letos moc peněz nebylo a spíš takové praktické věci, ale radost z nich mám stejně :)
Pár foteček omlouvám se, ale zapomněla jsem, že fotím s makrem :D

Cattynka čekala u stromečku na dárek už od oběda :D
Dočkala se krásného růžového obojku a vodítka od sestry a latexového dinosaura, kterého se nemohla tak dočkat, že s obalem mu uškubla i šošolku hlavy :D :D
Já jsem dostala takové pěkné dárečky :)
Od "tchýně" jsem dostala takové krásné hodinky, opravdu mě překvapila, nejsou sice stříbrný, ale i tak, musím si je hlavně zmenšit, mám nějakou hubenou ručku :D
Největší radost mám asi z této luxusní knihy, je krásná, tlustá, do knihovničky jako ulitá :) A samozřejmě z telefonku :)
Přijde mi, že se rodina proti mě trošku spikla a nasadila mi po Vánocích hubnoucí kůru :D
Dále jsem dostala věci na zahřátí, aneb termosku do školy jupí a Gingo Biloba na prokrvení končetin :)
A od Stáni takový milý dárek "Plájboj" i když na mě je to trošku moc sladké, ale tak sem tam stříknout trošku sexy vůně neuškodí :)

Další den jsem jela ke "tchýni", kde jsem dostala hodinky a od "švagra se švagrovou" toho Egypťana Sinuheta a se Standou dohromady Svět, mno docela hustý otázky, hráli jsme to asi hodinu a půl :D To Český film, který jsme dali mi jim je lepší kalibr, i když filmy moc neznám, občas se blýsknu taky :) Malinká rozdávala dárky o sto šest a žádnej ji nezajímal tolik jako boby, které dostala, sedla si do nich a seděla skoro celý den. K obědu byla moje oblíbená svíčková a prostě celkem pěkný den :)

27. to začalo, přišli jsme k babičce a Tomík (pejsek, 11 let) se ani nezvedl, jen ležel, dva dny nežral a nepil. Další dny popisovat nebudu, bylo to ježdění na veterinu, kapačky, starosti, probdělé noci na střídačku atd...bohužel marně...

Ještě vyzdvihnu, bowling s moji sestrou, jejím přítelem a Standy kamarádem a jeho přítelkyní, taky Bárou, docela jsem si s ní padla do noty :) A v úterý jsme jeli ke "švagrovi a švagrové" neměla jsem moc náladu, ale nakonec to bylo fain, malinká je zvíře, pořád vymýšlí kraviny, všechno opakuje... je kouzelná :) a když usnula, hráli jsme ten Svět a Český film...

Na Silvestra jsme šli nakonec jako loni, do vesnice vedle do jednoho baru Tuzex. Loni tam bylo hodně lidí a pak po půlnoci se to tam pralo, tak jsme si říkali, že uvidíme a kdyžtak pojedeme zpátky. Mno nakonec jsme tam do půlnoci byli my 4 a dva lidi jiní plus barmani. Mno nevadilo nám to, až na to, že kluci na parket nechtěli, když tam nikdo netancuje. Dostali jsme 4 talíře pár jednohubek, od barmana takové ty kolečka jak se hodí a lítá z toho zvlněný papír, tak jsme si tam s tím hráli, já si udělala cop a Standovi jsme udělali čelenku, že vypadal jako ruský atlet :D MNo na půlnoc jsme dostali každý třetinkovou láhev šampáňa, podívali se na ohňostroj a konečně začli chodit lidi, tak jsme chvíli tancovali a asi v půl druhý jeli domů taxikem. Nebylo to špatný no...  Na Nový rok jsme my byli zase u babi a dědi, potřebovali podpořit :( A jinak nic...celou dobu neuvěřitelně rozjetý ekzém úplně na hovno, už aby zase zmizel aspoň trošku :(

Rok 2010
Rok 2010 byl takový nahoru a dolů. Bylo toho hodně špatného, ale i pěkného... I když musím uznat, že to byl takový nepovedený rok, většina věcí kromě školy se mi vůbec nedařila...ekzém jako tenhle rok jsem nikdy neměla a všechno takový divný. Rozloučila jsem se s ním hezky, protože  prostě patří do mého života, ale těšila jsem se hodně na Nový rok, protože Nový rok přináší nové naděje a možnosti :)
Dala jsem si pár předsevzetí jako třeba trošku zhubnout, poctivě se věnovat škole, blogu, napsat za tenhle rok minimálně tři povídky, více fotit a hlavně snažit se brát život i sebe více pozitivně...
Tak asi tak vše :)

Edit: našla jsem náhodou u Babunky pěkný shoot Jeniffer Aniston, takže za pár minut zde bude zadání chall with Jeniffer Aniston :)

Návrat ztracené dcery...i když zrovna ne moc veselé

2. ledna 2011 v 22:58 Deníček
Ahoj lidi,
tak jsem tu. Dneska zase jen krátký článeček, protože jsem unavená, ale snad zítra doufám, že bude konečně velký článek a že Vás všechny oběhnu. Sice jsem k Vám  občas zašla přes mobil, ale třeba grafika nešla a taky jsem nepsala komentáře... Gratuluji tak Klarisce k prvnímu místu v SONA u Ivet, zasloužené :) :-* Dneska jsem taky zklamaně zjistila, že všechny chall do kterých mám v pc hotové výtvory jsem prošvihla, takže smůla no :)
Vánoce byly docela šílený. Stalo se toho hodně a mám pocit, jak kdyby byly měsíc, přesto jsem neudělala vůbec nic, ale to vše zítra v článku, i když ne moc podrobně, někteří vědí o co šlo hlavně a nebudu to moc pitvat. Je to za námi, život jde dál jak ironická věta :( je Nový rok a s ním nové naděje na lepší časy, i když vím, že moje naděje brzy zhasnout, pořád si je snažím dávat aspoň na pár dní :)
Mno nic jdu hajat, musím totiž vstávát v půl sedmý a jet na kožní, protože můj ekzem se rozhodl stávkovat a nepomáhá na něj nic, nikdy jsem ho takhle neměla, je to pomalu horší než ty případy v televizi vždycky a to jsem ho měla pár let tak hezký chjo... Asi mu naplácám :)

Tak dobrou noc a zítra! Teda až po práci no :)