Prosinec 2010

Krásný vstup do Nového roku

31. prosince 2010 v 13:49 Deníček
Tak děti, skočila jsem si na minutku, abych Vám popřála všechno to nej nej nej do Nového roku, doufám, že po nás všechny bude lepší než ten minulý (můj stál za houby teda)...

pf
Omlouvám se, že tu vůbec nejsem, ale vyskytly se jisté problémy, které požírají veškerý můj čas a sílu, ani jsem se nic nenaučila, ale slibuji, že od 3.ledna budu zase Vaše. Taky mi koukám dost ubyla návštěvnost pracně vydřená ach jo :)
Prosím posílejte fotky do fotosoutěže, ať neposíláte na poslední chvíli :)
A s chall se omlouvám bude až 3.ledna :)
Mám Vás ráda a mrzí mě to :(

Posilam Vam vzkaz z new phonu

26. prosince 2010 v 11:01 Deníček
Ahojky lidi tak Vam pisu z noveho telefonu :) Copak jste dostali pekneho? Ja krome telefonu jeste vahu termosku slevy na manikuru povleceni jednu Agathu jednoho Egyptana Sinuheta a od tchyne hodinky :) Zapomnela jsem na diakritiku pardon :)

Šťastné a veselé

24. prosince 2010 v 9:49 Deníček
vánoční přání
Běloučké vločky padají z oblohy,
obchody přeplněné mají výlohy,
vánoční cukroví ve špajzu krásně voní,
někteří ještě vánoční dárky honí.

Leštěnka, hadr a koště,
ještě pak stavit se na poště,
odeslat známým vánoční pohledy,
ne každý užívá předvánoční pohody.

Nakonec však po roce,
přicházejí Vánoce,
kapr, stromeček a dárky,
všichni užívejte si svátky.
(báseň k Lily do vánoční soutěže)

Prostě Vám přeji jen to nejkrásnější, málo trápení pro nás všechny, více důvodů k radosti a hodně lásky kole sebe :) Krásné Vánoce moji milí :)


Děkuji za Vaše přání. Omlouvám se, že nepíši každému zvlášť, ale mamka má antibiotika, takže jsme nestíhali a máme spoustu práce ještě, ale Vaše články čtu v mobilu, jen psát komentáře je dost náročné, takže píši výjimečně... Ale ode dneška no spíš od zítra budu mít nový telefon s lepšín netem a to se bude lépe psát holky moje :)
Užijte si dneska krásný den a zítra krásné svátky, Babu nemysli na něj, Klarisko nemysli na školu, Ivet na taťku, Mniško na všechny starosti, Clare na Tvoje nevím jaké trápení a prostě všichni myslete jen na to krásné, aspoň v tyhle dny!!! Mám Vás ráda!!! Díky za ten necelý třičtvrtě rok s Vámi, utíká to tu s Vámi krásně. Mějte se jdu balit dárky, připravovat stůl a tak, znáte to :)

Love actually, Merci and a little bit depresion

22. prosince 2010 v 23:25 Deníček
Chjo,
to je zase vánoční nálada... Nějak to letos celý rok stojí za prd... Takže se teď nebudu nervovat, protože za chvíli bude Nový rok a s ním nové naděje, co na tom, že vydrží zase jen pár dní... Rozhodla jsem, že se nebudu pořád tak trápit maličkostmi a že prostě musím se sebou něco udělat...
Teď koukám na Love actually...zvláštní film, ale prostě takový reálný celkem, až na toho blbce zpěváka...ten mi ten dojem z filmu hodně kazí...
Chci se Vám omluvit, že budu přes Vánoce zase spíše neaktivní, víte, mám to tady ráda, ale na chatě je za a) extra pomalý net a vždycky z něj kvetu a navíc prostě bude plno věcí, rodina, přítel... Musím přestat tolik utíkat do virtuálního světa a začít bojovat se svým trapným debilním životem pořádně a z očí do očí...
Doufám, že zítra budu mít čas Vám sem nahrát vánoční přáníčko a všem Vám popřát :)
Lidi mám Vás tady ráda, jste skvělí lidi, škoda, že nejste všichni poblíž mně... :)

Winners

20. prosince 2010 v 21:11
EDIT: 22.12 0:20 Omlouvám se, že až teď nestihla jsem to a měla jsem třídní večírek, teď jsem přišla a dodělala to. Krásné retuše. Ivetko příště míň světla bude to krásná retuch a Fleur, škoda, že jsi ji smazala mimiku, byla by moc krásná :) Ale všem gratuluji, všechny byly moc pěkné! BTW jsem na ty ceny za avatary a retouche (tu hlavně) pyšná, tak snad se líbí :) Mám Vás ráda!!! :)

Děkuji Vám děvčata, byly to krásné výtvory. Wendulko tenhle avatar byl krásný, o hodně jsi se zlepšila oproti minule, pokus se víc si pohrát s barvami, vždycky máš takové žluté obličeje, zkus si pohrát jako s tím prostředním a uvidíš, že brzy budeš mnohem výše :) Jinak děvčata, bylo to náročné, líbilo se mi toho hodně. Nejhorší byly blendy, první místo bylo jasné, Fleur měla dokonalý blend, další tři mi přišli skoro stejně dobré a rozhodovali maličkosti, takže si nemyslete, že byste byli špatné :) Mám Vás ráda a těším se na další výtvory!!! :)
Edit: omlouvám se, trvalo to déle, při nahrávání na blog jsem si všimla, že jsem jednu věc prohodila a musela to pozměnit, ceny jsem se snažila, tak snad se trošku líbí, aspoň ty první :)

Challenge O4

Challenge O5

Challenge 06

Entries 04-06

20. prosince 2010 v 11:18

Challenge 04

 Klariska
Babunka
Mummy
Ivet
Wendulka
Clare

Challenge 05


Challenge O6Retuch

20. prosince 2010 v 0:11 Retouch
Kam: nevíte někdo, já nemůžu najít do které chall patří :(
Spokojenost: docela dobrá :)

Fotosoutěž II.kolo

19. prosince 2010 v 22:15 Fotosoutěž
Takže máme tady další kolo. Za pět dní jsou Vánoce, svátky pohody a klidu a hlavně rodinných setkání, celá rodina se někdy po hodně dlouhé době sejde a užije si krásný večer popřípadně svátky, proto je další téma....

Téma: Rodina je základ státu
Info k tématu: Myslím, že k tomu není potřeba moc co dodávat, je to sice trošku těžší téma, ale mě samotnou napadlo několik nápadů a kdyby náhodou byla s nápady krize, vždycky můžete nějak pěkně vyfotit člena rodiny :)
Poslat do: 10.1.2010!!!!
Podrobnosti: pošlete 2 fotky(může být každá jiná):
1)bude ve formátu jpg, nesmí se upravit, jen velikost
2)povolen jakýkoliv formát a úpravy typu kontrast, gama, ostření, oživení barev atd, žádné montáže atd

Myslím, že přes Vánoce bude dost času něco vyfotit, takže nebere žádné zpoždění ani o jediný den :) Těším se na fotky :)

Fotosoutěž I.kolo výsledky

19. prosince 2010 v 21:59 Fotosoutěž
Trvalo mi to dlouho, dlouho jsem se rozhodovala. Přišly mi některé skvělé fotky a některé mě celkem zklamaly, ale tak o nic nejde, že :) Doufám, že se na mě nebudete zlobit, snažila jsem se být spravedlivá a pokud možno ne ošklivá. Radila jsem se i s přítelem, který Vás nezná, tudíž nemůže být třeba zaujatý, že Lily má vždycky skvělé fotky a byl teda o hodně kritičtější než já a celkem jsme se shodli, které jsou nej :) Rozhodla jsem se, že budu zvlášť hodnotit klasické a zvlášť upravené fotky, to znamená, že i na konci bude vítěz buď klasických fotek nebo upravených fotek. Bylo pro mě těžké vybrat dvě nej fotky, ale nakonec jsem se rozhodla takhle, doufám, že jsem nikoho z Vás neurazila. Moje "kecy" berte s rezervou, jsou to jen rady, ale ono se to kecá a hůře dělá, že, takže neberte moc vážně a netrapte se tím :)

Všechny fotky jsou autorské, tudíž se na ně vztahuje jakýkoliv zákaz kopírování!!! Proto tam ty jména :)


Bee
Neupravená
Komentář: Zajímavá fotka, slpněné téma, na to, že je neupravená, jedna z nejkvalitnějších, trošku mě mrzí ty roostřené větvičky dole a chybí mi tam trošku větší nápad, ale jinak pěkná :)
17/20
Upravená
Komentář: Tohle už je trošku nápaditější, líbí se mi ta větvička a podpis krásný, jemný. Mrzí mě, že není doostřená, trošku kontrastu by tomu určitě neublížilo, ale jinak se mi líbí :)
18/20

Clare
Neupravená
Komentář: Clare, Clare, čekala jsem trošku lepší, ale chápu, že asi nebyl čas a že je to asi foceno mobilem. Tahle neupravená se mi popravdě líbí víc než ta upravená. Barva pěkná, na to, že jsi neupravovala, téma splněno, jen je trošku nevýrazné.
17/20
Upravená
Komentář: Tak tady mě to hodně mrzí. Možná to mělo vypadat jinak, ale mě to prostě nenadchlo, přijde mi to takové nijaké. Vím, že se vyžíváš v takových barvách, ale kdyby to bylo světlější možná by to vyniklo lépe a bylo by méně vidět horší kvalita...nezlob se...
15/20

Es
Neupravená
Komentář: Nápad zajímavý, mohla jsi si s tím nápadem malinko víc pohrát, takhle je to takové, hele jablko šup vyfotit, ale jinak se mi líbí i kvalita dobrá :)
18/20
Upravená
Komentář: Nevadí, že neumíš nějaké větší úpravy, stačí když si pohraješ s kontrastem, doostříš a podobně. Tady se Ti povedlo, krásně popředí a pozadí rozostřené, aby jen dělalo kulisu. Líbí se mi to, jen mi tak přijde, že to pozadí je nějaké nakřivo :D
19/20

Lilly
Neupravená
Komentář: Ááá konečně něco nápaditého :) Můj přítel protestoval, ale mě to právě tématicky nadchlo :) Tohle je pro mě zima :) Nápad je skvělý, trošku ta kvalita horší, ale chápu v místnosti bývá problém se světly atd, ale zase jsi celkem dobrá fotografka, takže myslím, že by to šlo i lepší, každopádně u mě dobrý :)
18/20
Upravená
Komentář: Skvělý, opravdu tady je vidět, jak krásně se dá upravit fotografie :)
20/20

Lily
Neupravená
Komentář: vybrala jsem si tuhle, přišla mi hezčí než ta druhá, ta cesta tady je výraznější...líbí se mi, je to taková cesta do neznáma :) Trošku bych ji posunula doleva, tím chci říct, že ten kousek stromu napravo by nebyl vidět a cesta by byla víc na středu, ale jinak pěkná! :)
20/20
Upravená
Komentář: Wow wow wow tahle fotka mě nadchla, já věděla, že od Tebe se dočkám něčeho originálního! Skvělý nápad, krásně upravené, dokonalé!!! :)
20/20!

Magic Lilith
Neupravená
Komentář: Dobrý nápad, divím se, že zde stopy nebyli víckrát. Předpokládám, že je to mobilem, takže kvalita nic moc, ale není to špatné :)
15/20
Upravená
Komentář: Tahle fotka mě vyloženě zklamala, bez nápadu, úpravu žádnou nevidím, kvalita děsná... kdyby aspoň nějaký nápad...nezlob se, ale opravdu mě to zklamalo
10/20

Michelle414
Neupravená
Komentář: Miško Ty jsi mě opravdu potěšila :) Neupravená fotka a vypadá dobře. Někteří tady neumí bez úprav udělat pořádnou fotku a Ty jsi dokázala, že to jde (Lily a Bee taktéž). Krásná fotka, krásný pejsek ;) , kvalita dobrá, pozor jen, aby příště pejskovi nechyběl ocásek, měl namále :)
20/20
Upravená
Komentář: Krásná, opravdu krásná, to že jsi psala, že je to cesta podivných existencí a že jsi ráda, že není pod sněhem vidět bordel, je smutné, protože z Tvé fotky to vypadá jako nějaká kouzelná cesta, jako z fantasy filmu :) Miluji fialovou, takže nádech do ní se Ti opravdu povedl :) Krása :)
20/20

Nejlepší fota kola
Dostanou 3 body navíc!

Rekapitulace
Každý dostal dvoje hodnocení, jedno pro klasickou fotografii, druhé pro upravené foto. Dadlší kolo Vám další body přibydou :)
Michelle a Lily dostali za nejlepší fota kola 3 body navíc, které si přičtou.
Lily a Es mají 4 body navíc za to, že jako jediné v termínu poslali původní podzimní fotky.
V příštím kole Vám zde při vyhodnocení napíši součty bodů :)

Těším se na další kolo :)


Merci je moje děkuji, za to že Tě mám, za to že jsi...

17. prosince 2010 v 22:40 Deníček
Ahoj ahoj ahoj,
tak nakonec tu na chvíli jsem. Standa má totž firemní večírek a tak nejsem s ním a mohla jsem na tenhle super "rychlý" net :D Hlavně proto, abych nahrála avatary k Ivet do SONA, nejtěžší je, se vždycky rozhodnout, který poslat, ale ono je to jedno, stejně vypadnu, protože na cholky prostě nemám :) Jinak bych si už taky mohla konečně dát na blog těch několik cen, co jsem kde získala, nic světoborného, buď honour, beautiful nebo bronze, možná nějaký silver... A taky jednu retouch, kterou už mám v počítači asi dva týdny a ani nevím, kam ji poslat do chall :D 
Tenhle článek už mám otevřený asi hodinu a mezitím zase brouzdám po jiných blozích atd, je to děs, mám to tak vždycky, proto většina článků je zveřejněná až večer, kdy ho konečně dopíšu :D :D
Mno nic, teď jsem sežrala půlku Merci, modrého, to já nejradši, jsou tam mé 4 nejoblíbenější druhy mňam :) Zítra zase plno práce, nákupy pro babičku a dědu to je na půl dne vždycky a pak odpoledne ke "tchýni" popřát malé Natálce k svátku... Snad budu mít pár minut nafotit sníh pro Lily :) Což mi zase připomíná fotky k ní do soutěže, kdy já je sem sakra vlastně dám :D

Mno nic bolí mě pr... zadeček od sezení u Pc a jsem unavená, takže si asi zalezu s Tolkienem do postele :D

Avatar Anne Hatthaway, Keira Knightley, Madame Pompadour

17. prosince 2010 v 21:45 News

Kam: k Ivet do SONA
Spokojenost: Ivet si přála barvy, snažila jsem se aspoň trošku, ale neumím to s nimi holt nějak no :)
Posláno: ještě se musím rozhodnout, asi určitě druhý a sedmý, jinak ještě promyslím
Edit: po dlouhém boji jsem vyřadila poslední a poslala: 2,3,5,7,8...

A pak že Češi nečtou

16. prosince 2010 v 20:23 Deníček
To by mě zajímalo, jak přišli na to, že Češi nečtou a málo nakupují knížky. Kdykoliv něco potřebuji v knihovně, tak tam není vůbec nic, vše je půjčeno a rezervace na x týdnů dopředu a dnes? Šla jsem koupit knížku do knihkupectví do Neoluxoru na Smíchově a připadala si jak uprostřed turistické sézony na Václaváku, takových lidí, šílený, fronta u kasy až ven před dveře a každý nakupoval minimálně dvě tři knihy no šílený teda... Já sama podporuji knižní trh celkem dost :D

Mno to je jedno, jen jsem Vám chtěla říct, že se Vám asi až do neděle večer nebudu věnovat, protože jdu zítra do práce a v sobotu a neděli, poslední úklid, dělání vaječného koňaku a vosích hnízd a tak. Chtěla jsem Vám sem dát nějaké fotky vánoční, které jsem se snažila vyblejsknout, ale zasekla jsem se u pár avatarů k Ivet, protože je musím zítra večer poslat...

Nějak nic nestíhám, chtěla bych toho tolik, chjo :) Mám takových věcí, které bych chtěla dělat, zkusit, tvořit, číst a místo toho se musím učit a uklízet a dělat cukroví a všechno ach :)
S fotkami vydržte, nebudu na netu, ale pokusím aspoň napsat hodnocení k fotkám atd abych pak jen udělala ceny a zveřejnila. A zítra končí i chall, tak ještě někdo pošlete...teď šup :)

Mějte se!

PS: tohle jsem zkoušela jako animaci v PFS, zapomněla jsem to udělat průhledný, ale už na to kašlu :D S fotkami vydržte, nebudu na netu, ale pokusím aspoň napsat hodnocení k fotkám atd abych pak jen udělala ceny a zveřejnila.
nápis

Blázen, maniak, závislák...

15. prosince 2010 v 22:43 Deníček
Jak strávit celý den u PC a internetu a neudělat nic, to musíte být blázni a závisláci jako já :) Ráno jsem byla na anglině, pak se sestrou kupovat dárek mámě, jelikož tam sestra objevila v akci podprsenky (koupila jsm si dvě bílou a černou a mám radost :) tak jsme tam zase strávili x času, pak už nemělo smysl jet na půlku hodiny, kde se stejně jen pil vánoční čaj a dělala evaluace.... Doma jsem se hned vrhla k pc a udělala si na ploše velký pořádek...
Takže teď vypadá takto:
a jsem na ní vážně hrdá, ta lištička nahoře je skvělá stažená aplikace RocketDock, když na ní najedu myší se objeví a zase zmizí, takže tam mám věci, které nepotřebuji otevírat na netu, ale třeba videa, fotky, filmy...a na grafiku mám plochu, protože to otvírám pořád a hledat někde jí zašitou to nechci :D Ještě by to chtělo si udělat nějaký super wall, ale to já neumím :(

Pak jsem si taky stáhla Gimp2, zajímá mě to, ale vůbec se v tom nevyznám, musím si proštudovat nějaký návod...
A taky jsem díky jedné holčině narazila na super aplikaci a to Goodreads, sice v aj, ale aspoň mi pomůže se zdokonalit :) Je to aplikace, kterou jsem dlouho hledala, můžete si klikat na knížky, že je máte přečtené, že je čtete nebo že je chcete přečíst, jsou tam recenze, hodnocení a taky si můžete přidat vlastní "recenzi".... Je to super a víte co se mi stalo? Dnes jsem objevila ještě českou verzi :D :D

Jinak teď musím sestře opsat něco do školy a pak se učit latinu na zítra... Chjo to mě neba, já bych radši něco tvořila a objevovala, jsem děsná :D


Do Vánoc zbývá 9 dní, tak co takhle zapojit se do vánoční soutěže? :)

15. prosince 2010 v 21:09
Zvu Vás teď do skvělé Velké vánoční soutěže, kterou připravila Lily. Každý v ní najde své, můžete udělat grafiku, vyfotit krásnou fotku nebo napsat jakýkoliv literární útvar. Neváhejte a zapojte se, čekají Vás krásné vánoční ceny pod stromeček :)

Pomohla jsem Vám se do toho pustit? Tak prosím zde: Velká vánoční soutěž
Lily už se velmi těší na Vaše výtvory :)

2x blend

14. prosince 2010 v 23:54 Blendy
Kam: ke Clare
Spokojenost: no na to, že já a blendy se moc neka docela ujde :D
Kam: ke Lily
Spokojenost: jednoduchý, ale mě se líbí :)

Vzkaz pro účástníky fotosoutěžě

14. prosince 2010 v 23:39
Děkuji všem, co jste poslali, vyhodnocení asi nebude hned, protože to nechci odfláknout a mám hodně věcí na starost, takže neslibuji, že to bude hned, ale uvidím, jak to zvládnu :) Těšte se na výsledky a na další zadání, vymyslím si něco originální (tedy pokusím se :D )

Kam ten čas mizí?

14. prosince 2010 v 15:46 Deníček
Milé děti,
zase jsem nic nestihla, protože ten letí nějak rychle, ráno jsem narazila na stránku s pluginy do Photofiltru, tak jsem si nějaký stáhla a hrála s nimi, pak jsem našla stránky, kde byl návod na Vánoční koule a strávila nad tím další čas a zase nic, a to mám pro Vás dva blendy a retuš a ještě nějaký ceny (samý špatný, takže nespěchají :D )
Dneska jsem spala dlouho,  páč jsem se vykašlala na aj a konečně se trošku vyspala, lépe mi moc není, ale zítra mě škola zase nemine, navíc budu dopisovat test, co psali dneska, takže se na něj musím připravit... za chvíli přijede Standa, vždycky když potřebuji trošku času přijede brzy a naopak :D Takže možná večer to zase doženu opět místo angličtiny haha :D
Mějte se papa

Do Vánoc zbývá 10 dní

14. prosince 2010 v 15:38
Taky se tak těšíte jako já :) Tentokrát jsem Vám vyrobila vánoční kouli, je k ničemu, ale celkem pěkná, ne? :)Avatary

13. prosince 2010 v 16:29 News
Kam: K Ivet do SONA
Spokojenost: mno na to, že byli v nouzi časové, tak se mi líbí prvn, druhý, čtvrtý a šestý, ale zase jsou bezbarvé :(

Umístění
Komentář Ivet: Mám ráda barvy =D =)). Kde máš barvy? =D A teď k věci =)) V jednu chvíli si byla třetí místo, nezlob se, že seš čtvrté. Kellynina textura prostě vyhrála, ale tobě říkám, že ty tvoje poslední dva avatary (Hause a vítězný) byly úžasný. Obzvláš ten vítězný! Ten mě nadchnul a líbí se moc moc. =))
Komentář můj: já vím já vím, jsem ráda, že jsem vůbec prošla, procházím nějakou avatar šedivý krizí :D příště se pokusím o barevné, ale stejně mi zase vyleze šedá, asi se z mého života cpe úplně všude :D

Fotosoutěž změna-pozor jen do zítra!

13. prosince 2010 v 14:12
Ahoj lidi,
docela jste mě zklamali, zítra je konec a jediná poslala Lily, všichni jste zapomněli a teď se vymouváte na rozmary počasí, ale neuniknete tomu, zde je prodloužené a změněné zadání! :)

Téma: Zima klepe na dveře
Info k tématu: Fantazii meze nekladu, ale ne že mi někdo pošle pána, co klepe na dveře a bude tvrdit, že se jmenuje pan Zima, i když takové praštěné nápady mám snad jenom já :D
Poslat do: 14.12.2010!!!
Podrobnosti: pošlete 2 fotky(může být každá jiná):
1)bude ve formátu jpg, nesmí se upravit, jen velikost
2)povolen jakýkoliv formát a úpravy typu kontrast, gama, ostření, oživení barev atd, žádné montáže atd

Nebojte se, že když nemáte kvalitní fotoaparát že první fotka je ztracená, nehodnotím jen kvalitu, ale zajímá mě i, jak si s tím poradíte, jak umíte fotit jen tak i jak umíte fotku oživit, nebojte se nikoho nestřílím, když se to nepovede, je to jen soutěž, jde o to zúčasnit se, ne vyhrát, ne? :)
Těším se na Vaše fotky strašně moc :) Jakékoliv dotazy ráda zodpovím i na mailu, pakliže chcete soukromě :)

PS: Chtěla jsem být hodná, ale teď Vás budu otravovat, abyste nezapomněli :)

Edit: Udělala jsem to proto, že mi většina z Vás psala již asi před týdnem, že není už podzimní počasí a že to z různých důvodů nestihli, ozvali se mi ještě dva, že mají podzim, takže je ohodnotím zvlášť jako samostatnou soutěž, a do prvního kola dostanou body navíc jako omluvu, ale snad chápete, že dělat soutěž pro tři je málo, proto ta změna! Velice se tím omlouvám Es, kterou to velmi naštvalo, ale nevím, jak jinak jsem to měla udělat, zda ještě někdo z Vás má podzimní fotky pošlete, dostanete body navíc a spešl cenu, je to tak pro všechny přijatelné?