Fiorella a Bratrstvo křišťálu

31. října 2010 v 23:00
Fiorella
Obsah:
Praha za doby Rudolfa II. Přijíždí sem alchymista Giovanni de Ponte se svoji dcerou Fiorellou. Do alchymistovi laboratoře smí jen muži, proto si Fiorella hraje na učedníka Rafaela, aby směla pomáhat svému otci. V šatech chlapce se však cítí mnohem lépe a poté co se seznámi s kluky z Kožné uličky, Lukášem a Martinem, po které by byla další holka v ulici k ničemu, se už vůbec nechce měnit zpět v dívku. Martinův otec je obviněn z krádeže peněz z městské radnice a proto se tato trojka vydává do nebezpečného pátrání po pravém zloději a nakonec i po vrahovi jednoho cizince. Pomahá jím v tom Fiorellina znalost alchymie, odvaha, moudrost, přátelství i Lukášův strýc radní.
Kniha je určena spíš pro mládež, také jsem ji našla v oddělení pro starší děti, když byla vypůjčena Řada nešťastných příhod a já po dlouhé době měla chuť na nějaké dobrodružství pro mládež.

Moje hodnocení
Kniha se mi líbila, četla se rychle, přijemně, Stará Praha taky měla svoje kouzlo a vše dobře dopadlo. Přesně to, co jsem si po náročné klasice chtěla přečíst a rozhodně nelituji :)

Závěrečné hodnocení: /z 10

Všechny obsahy si píšu sama, proto prosím nekopírovat!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama