Říjen 2010

Stěhovací služba Bastera s.r.o

31. října 2010 v 23:38 Deníček
Ahojky,
omlouvám se, že Vás otravuji (některé) se svými staršími články, ale mají pro mě nějaký smysl nebo mi dali práci a chci je uchovat, proto je stěhuji sem, tak se na mě nezlobte za to :)
Přestěhovala jsem toho docela dost a mám toho plné zuby, zítra budu pokračovat, i když musím udělat asi pět úkolů na anglinu ještě, poklidit atd.
Včera večer jsem se tak trošku pustila do povídky a chytla docela dech, tak snad zítra dopíšu další část a pak to snad půjde dobře :) I když nevím, doma bylo zase trošku halo, jak to, že nechodím na brigádu, ať jdu třeba doplňovat zboží, že no a co že všude budu muset makat o víkendu, to jí nezajímá, žádný problém, no já nevím, kdo každý víkend něco chce dělat nebo pomáhát u babičky atd, takže nakonec asi budu dřít někde jako kůň za houby peníze a čas nebude :( Mno uvidíme :)
Jinak děkuji za další skvělé entries. Přispěla Fleur(1), Babunka(3) a Michelle(2)! Už to vypadá opravdu slibně  a je z čeho vybírat, ale všechno je skvělé, bude to hodně těžké :)
Jsem utahaná jako kůň jdu spinkat :)
Dobrou noc, zítra! :)

Edit: Vyfotila jsem mobilem asi tři fotky zvláštně zbarvené oblohy, dám je zítra, už nemám sílu :)

Fiorella a Bratrstvo křišťálu

31. října 2010 v 23:00
Fiorella
Obsah:
Praha za doby Rudolfa II. Přijíždí sem alchymista Giovanni de Ponte se svoji dcerou Fiorellou. Do alchymistovi laboratoře smí jen muži, proto si Fiorella hraje na učedníka Rafaela, aby směla pomáhat svému otci. V šatech chlapce se však cítí mnohem lépe a poté co se seznámi s kluky z Kožné uličky, Lukášem a Martinem, po které by byla další holka v ulici k ničemu, se už vůbec nechce měnit zpět v dívku. Martinův otec je obviněn z krádeže peněz z městské radnice a proto se tato trojka vydává do nebezpečného pátrání po pravém zloději a nakonec i po vrahovi jednoho cizince. Pomahá jím v tom Fiorellina znalost alchymie, odvaha, moudrost, přátelství i Lukášův strýc radní.
Kniha je určena spíš pro mládež, také jsem ji našla v oddělení pro starší děti, když byla vypůjčena Řada nešťastných příhod a já po dlouhé době měla chuť na nějaké dobrodružství pro mládež.

Moje hodnocení
Kniha se mi líbila, četla se rychle, přijemně, Stará Praha taky měla svoje kouzlo a vše dobře dopadlo. Přesně to, co jsem si po náročné klasice chtěla přečíst a rozhodně nelituji :)

Závěrečné hodnocení: /z 10

Všechny obsahy si píšu sama, proto prosím nekopírovat!!!

Proč?

31. října 2010 v 22:54 Poezie

Když se Vám celkem líbila moje básnička, tak tady je ještě jedna. Psala jsem jí když jsem ještě nebyla se Standou, což je tak před 6 lety, takže tak :)

Otázek miliony mám,
třeba proč se lásky bojíš?
Proč chceš být radši sám?
Vždyť takhle nikdá neobstojíš
Proč kluci vždycky něco slibují,
když to stejně nesplní?
Asi si pěkně libují,
že nám se oči naplní.
Naplní nám je slzy,
slané a mokré jako moře.
Snad Tobě dojde brzy,
kdo pro Tebe hoře...

Skanzen Přerov nad Labem

31. října 2010 v 22:50 Výlety
Vyrazili jsme tam, protože to vymyslel můj přítel a já nevěděla kam jedeme. Po příjezdu jsem byla trošku překvapená, ve skanzenu jsem byla někdy, když mi bylo tak 7 a vůbec si to nepamatuji. Zaplatili jsme vstupné student 30, dospělý 50 a vyrazili jsme. Skanzen je zaměřený na venkov Polabí tak to 19.století. Bylo tam spoustu nářadí starých jako rádla, žebřiňáky, seče atd, většinou dřevenný a ve stádiu lehkého rozkladu ;) Dále se to skládálo z několik chatek, které byly většinou přenesené odněkud a kde byly vždycky udělané normálně světnice a prostě figuríny a všechny možný detaily jako třeba koblihy, alkohol (nějaká modrá věc, bůh ví co to bylo :) Připomínalo mi to starší pohádky-pece, koblihy, kroje atd... :)
Je to docela rozsáhlý komplex a určitě doporučuji se tam někdy jet podívat, je to zajímavý výlet a člověk z města jako já se aspoň něco dozví :)
Jediná nevýhoda je, že tam jsou málokdy nějaký popisky nebo tak, bylo by to lepší, kdyby to bylo označený, aby človek vědel, co co je.

Tak takhle tam byli chaloupky jak z pohádky.
Photobucket
Tenhle řezník mi přišel skoro po chvíli jako živý :)

Photobucket
Photobucket
Photobucket
Tohle není figurína, to jsem prosím já :)

Photobucket
Photobucket
Všimněte si té malé zelené skřínky, už tehdy Kohinoor

Photobucket
Dělali tam nějaké koláčky, mňam.. :D

Photobucket
Tohle jsme nějak nepochopili, asi to bylo, aby byli vajíčka poblíž kamen při vaření, ale bylo to dost zvláštní :)

Photobucket
V tomhle se dělal tvaroh, normálně třeba v taková kolébce jakoby s tím šmrdlali, aby se jim to promíchalo a všechno :)

Photobucket
Škola, pěkný, přopomínalo mi to Bylo nás pět :)

Photobucket
Staromódní cirkulárka, nevím, zda to někdy fungovalo teda :D

Photobucket
A poslední foto model mlýna.


Photobucket
Těch fotek mám víc, ale zase Vám nemůžu ukázat vše :)

Fotky prosím kopírovat pouze se zdrojem, jsou mojí a přítelovi výroby. Díky :)


Máj

31. října 2010 v 21:31 Fotografie
Photobucket Photobucket

Tak toto jsou ty dvě fotky, které jsem poslala k Lily do soutěže, nevím proč, když je zmenším, aby se mi sem vůbec vešly, když můj foťák dělá velikostně třeba 4-5 mega, tak je  nějak rozmažu, což je dost škoda :( Btw ta první je pojmenovaná-jmenuje se Nepolíbený...

Jiří Žáček- Život je boj

31. října 2010 v 21:27 Poezie
Sýkorky bojují s vrabci,
děvčata soupeří s chlapci,
jasany zápasí s javory,
vaničky soupeří s lavory,
Alláh zápasí s Hospodinem,
ropa soupeří se zemním plynem,
hafani bojují s kočkami,
krůpěje soupeří s vločkami,
hlavy bojují s pohlavími,
čilí zápasí s lenivými,
lopaty soupeří s rýči,
švihadla bojují s míči,
motorky závodí s auty,
recepce soupeří s rauty,
chytráci bojují s hlupáky,
fešáci bojují s šupáky,
svoboda zápasí s nesvobodou,
studená soupeří s teplou vodou,
tráva bojuje s mechem,
dřevo soupeří s plechem,
střevíce zápasí s dřeváky,
praváci soupeří s leváky -
a koho zničí múzy milování,
toho zas vzkřísí múzy smilování

Avatary Hilary Duff

31. října 2010 v 21:08 News
12.7

Komentář: jedny z nejstarších

Starší awards

31. října 2010 v 20:37

Komentář: třetí ze tří, nevím, zda úspěch či neúspěch (pod odkazem)
Od: Kati

Komentář: Od Tanyi, po mě byly ještě 2 ceny (v podstatě 3), takže spokojená nadmíru :)
Za tenhle, tenhle a tenhle


Komentář: Druhá ze tří to je dobré, ne? :)


Komentář: Od MimQy, v podstatě třetí místo, opravdu jsem nadšená, první cena :)

Komentář: Od Lucish, nejdříve jsem myslela, že to je cena útěchy, až pak mi došlo, že je to jen pro pár vybraných, těší mě to, sem se hlásí spoustu opravdu dobrých grafiček :) (za tenhle, tenhle, tenhle

Podzimní listí

31. října 2010 v 19:30 Fotografie

Ježiši to jsem udělala obr náhled :D

Od Babunky :-*

31. října 2010 v 19:29
 Pořádně nevím, za co to vlastně. Jen jsem se snažila dát Ti podporu, kterou jsi potřebovala, tak jak by to měl dělat každý pro někoho, na kom mu záleží. Mě na Tobě záleží, hrozně si Tě vážím a snažit se Tě podpořit bez nějakých falešných řečí pro mě bylo samozřejmostí, o to více si vážím Tvého poděkování. Opravdu mě to dojalo k slzám, když jsem to četla... Děkuji a věř, že když budeš potřebovat, znovu se o podporu alespoň pokusím!!! :-*
Její slova: Tenhle člověk mi hrozně moc pomohl a jen tak - sám od sebe. Jeho "upřímou soustrast" neznělo jenom věrohodně. Ono bylo pravdivé! Strašně moc mi tenhle člověk, kterého miluju, pomhl. A já si to nezasloužím, vážně ne. Jenže... když jsem potřebovala, pomohl. Skutečně pomohl! A mluvil naprostou pravdu. A jak se říká "V nouzi poznáš přítele." a já ho poznala! Ale já to v něm viděla už dávno :). Jenom tohle mi dodalo tu jistotu, že tohle je člověk, ke kterému se můžu jít vyplakat, ale také člověk, kterému bych chtěla já dodat příště svou podporu. Kéž by tak málo stačilo, aby pochopil jak moc mi na něm záleží.

Rozloučení se sluníčkem

31. října 2010 v 19:25 Fotografie
15.10 
Bonus avatar :)

Tour de doctors

31. října 2010 v 19:24 Deníček
Psáno 18.10
Byla jedna holka, kterou trápilo onemocnění kůže zvané ekzém. Do toho měla samozřejmě spoustu alergií a tak dále. Už delší dobu chodila k jedné paní doktorce na kožní do nemocnice na Karlově náměstí do budovy B, 3 patro, která jí vždy předepisovala její zázračný krém, který jako jediný aspoň trošku zmírňoval bolestivost. Jednou když měla zase silné záchvaty alergie se té paní doktorky zeptala, zda by ji mohla doporučit alergologii, bylo jí řečeno, ať se jde zeptat do 4 patra v budově A na alergologii, že tam každý den berou nové. Tak se tam přihlásila k paní doktorce2, která jí předepsala, že ještě ke Xyzalu má brát Ketotifen. Občas zašla k jedné občas k druhé a bylo to celkem dobré, mazala se zázračným krémem na promaštění a výjimečně léčivým krémém s kortikody.
Po nějaké době, zhruba před čtyřmi měsíci se však dívčin stav začal rapidně zhoršovat. Zašla na návštěvu k paní doktorce a ta ji předepsala krém zvaný Protopic, který je na jiné bázi než kortikoidy, takže by neměl ničit ochranu pokožky a obnovovat ji a ne rušit jako kortikoid, ale nesmí se s ním na sluníčko, nesmí se pít alkohol a když se s tím mazala prvních pár týdnů neuvěřitelně to pálilo. Moc to nepomohlo. Dívka odjela v srpnu k moři, s tím, že se má pak opět mazat Protopicem a uvidí se. Nepomohlo ani moře ani krém. Dívka špatně spala, protože to svědilo, po krému pálilo a nemohla se nedrbat. Volala jedné doktorce, tam jí objednali na 8.11 (špatná sestřička) a k doktorce2 a ta jí objednala na 18.10. Tak tedy dnes ráno vyrazila na alergologii měla tam být v 10:00 . Kupodivu ani moc nečekala. Šla na řadu, paní doktorka2 na ní mrkla, poslala na krev, předepsala ještě na ráno Ketotifen, čili prášek, který tlumí, tudíž se po něm chce hrozně spát, natož ráno a pak ještě nějaký Prednesol či co, což jsou kortikody v podobě prášků. Tak šla na krev do přízemí budovy A, takže přes celou nemocnici. Stoupla si do fronty, předala papíry a dostala číslo 114. Podívala se vzůru, kde svítil ukazatel s číslem 81. Měla co dělat, aby nespadla, když si spočítala, že 30 lidí je před ní. Posadila se a prohlížela lidi okolo. Byl to pořád ten stejný scénář. Někdo vešel do dveří, vykulil oči na ten dav, vzal si číslo a vykulil oči znovu. Jen maminky, které se tam motali s kočárky nekulili oči, neboť měli stejně jako důchodci přednostní číslo. Po chvilce čekání, kdy už se číslo vyhouplo na 91, uslyšela známý hlas, otočila se a spatřila herce Jana Kanyzu (kdo zná Ordinaci v Růžové zahradě, hraje tam ředitele nemocnice). Čekala, zda se posadí jako normální lidi, ale nikoliv, sestřička s ním šla samozřejmě rovnou na odběr, protekce jako vždy. Po asi půl hodině se dočkala a byla ji odebrána krev. Chvíli se uklidňovala a pak šla do budovy A do 4 patra na kožní, jestli by ji náhodou nevzali, řeklí, že vezmou. Před ní byly dvě maminky s neposednými dětmi a jedna stará paní. Počkala další hodinu, když byla vyzvána dovnitř. Tam se na ní snesla zloba paní doktorky na doktorku2, jak může předepsat Prednisol, když to sice pomůže na chvíli, ale po dobrání se to zase vrátí, ne-li horší. Dívka seděla na židli, zmatená, v očích slzy z té zoufalosti, jak jedna ruka řekne něco a druhá taky něco a vyberte si. Bylo jí řečeno, že si musí dojít za paní doktorkou2 se zprávou, že to nedoporučuje, ale že si to má jako dohodnout s ní. Že ona jí předepíše léčbu-na krk a obličej jednou Dermatop kortikoid, jednou Protopic a na hruď a ruce na týden jeden dělaný kortikoid a potom na dva týdny hnusnou, smradlavou, špinící driákovou mastičku, kvůli které bude muset nosit triko s dlouhým rukávem, aby ten hnus nebyl vidět.
Dívka tak běžela znovu na úplně druhou stranu nemocnice do budovy B do čtvrtého patra, nemyslete si, že jen přešla, ne musela dolů a zase nahoru, místo ranní rozcvičky, po odběru krve totálně vyřízená. Došla tam a domluvila se s doktorkou2, že pokud se to do dvou dnů nezlepší, že teda má začít brát ten Prednisol. Poté šla opět dolů do lékárny, kde nechala 350 korun s tím, že ještě zítra si musí vyzvednout a zaplatit ty dvě dělané mastičky. Dívka byla totálně zmatená, po cestě domů se snažila si vzpomenout, kdy že se má tedy čím mazat a když nad tím tak přemýšlela, uvědomila si, že minimálně jednu čtvrtinu života stráví u doktorů a druhou mazáním, jak má pak stíhat všechno ostatní?!
The END
Edit: omlouvám se, kdybych někde napsala ich formu místo er formy, je to zvyk :)

2.místo ve fotografické soutěží

31. října 2010 v 19:22

Fotografická soutěž u Lily měla 6 kol, vždy bylo dané téma a čas poslání, hodnotil se první dojem, kvalita, splnění tématu, nápad... Byla to skvělá soutěž a tímto za ní Lily děkuji! :)
2. MÍSTO
Bastera, 138 bodů

Komentář: Tady to bylo těsné.. myslím, že sama víš, že hlavně ti to zkazilo finálové kolo. Jinak se mi tvoje fotografie líbily od začátku, obzvláště tvoje často velmi přesné splnění mojí představy daného tématu :) Opravdu, škoda jen toho autoportrétu, také je to zasloužené umístění.

Můj komentář: Ano poslední kolo mi nevyšlo, no spíš jsem ho tak nějak ošidila, ale jsem strašně ráda za 2. místo, nemyslím si, že bych byla nějaký extra dobrý fotograf, jsem amatér, spíš sázím na nápady, když s tou kvalitou to občas není nejlepší. Moc děkuji za umístění i cenu opravdu mě to velmi potěšilo, škoda, že už je konec! :) Bohužel se mi cena nevešla celá, tak jsem jí zmenšila, pro plné zobrazení na ni klikněte :)

Avatary Avril Lavigne

29. října 2010 v 23:29 News
Kam: ke Klarisce
Spokojenost: ale tak jo jde to, líbí se mi hlavně druhý :)

A kde je Calcium?

29. října 2010 v 13:58 Deníček
Lidičky,
jste perfektní, moc Vám děkuji za návšětvnost :-* Tak jsem včera byla nakupovat v Letňanech. Chtěla jsem podzimo-zimní bundu, ale kamkoliv jsme vlezli nedostali jsme se pod dva tisíce, což si prostě nemůžu dovolit :( Nakonec jsem uspěla ve Sportisimu, krásná podzimo-zimní bunda za 1200, jediné co mi trošku vadí, je že je červená, chtěla jsem nějakou neutrální barvu, ale tak víte co? Hlavně, když mi bude teplo, že? :) Standa si chtěl prodloužit smlouvu a zařídit si net u T-mobile, tradičně měli nejlepší nabídku pro něj a rozhodl se k tomu za 3500 koupit nový telefon, páč ten jeho už šel nabíjet jen když přidělal nabíječku gumičkami :D Koupil si HTC Wildfire s dotykovým displejem, prý je to jeden z nejhorších displejů dle rozlišení atd, když jsem ho viděla, tak mě napadlo jen, jestli je tohle ten nejhorší, jak asi bude vypadat ten nejlepší?! :D :D Paráda, ten telefon chci taky už asi měsíc, ale jaksi nemám peníze a k Vánocům bude jen něco malého, takže si můžu leda tak nechat zdát o něm. Ale jak říká můj moudrý Standa: Nemůžeš mít všechno... Ale chtěla bych :)

Jsem ráda, že jste se někteří k fotosoutěži osmělili, počkám ještě a v neděli večer vyhlásím první kolo :) Už se moc těším na fotky :)
Víte je to zvláštní, ale můj blog včetně Vás všech mi dodává tolik síly a energie, že to ani není možné, mám chuť celý den dělat grafiku, fotit, psát povídky... Škoda jen, že toho času je tak málo :) Potřebovala bych mít ten mini stroj času jako Hermiona v Harry Potterovi, to by bylo perfektní, co? :)

Také chci poděkovat za všechny krásné entries do challenge. Bude to hodně těžké rozhodování. Takže přidali: Klariska(1), Mummy(1), MimQa(4),Fleur(4) a Nymi(4). Docela mě překvapilo, že my posíláte jen retuš a avatary a blend přišel jen jeden, já myslela, že blendů teda bude víc, tak snad ještě někdo pošle blenda :)


FOTOSOUTĚŽ

28. října 2010 v 23:33

O co se jedná: soutěž má tři kola, každé kolo pošlete dvě fotky, jedna se smí upravit a jedna nesmí
Hodnocení: hodnotit budu já každé kolo zvlášť s malou cenou pro nejlepšího a na konci vítěze, hodnotit budu hlavně splnění tématu a originalitu či krásu jako takovou
Pro koho: pro všechny kteří rádi fotí, jak jste pochopili z obrázku nezáleží ani tak na tom, jakým fotoaparátem fotíte, ale na tom, jak fotí Vaše mysl a fantazie
Začátek soutěže:alespoň čtyři lidi ohlásí, že mají zájem, aby to vůbec mělo smysl :)

Takže budu moc ráda, když budete mít zájem, pár lidí už předem slibovalo účast, tak snad se to povede :)

Je libo trošku dehtu?

28. října 2010 v 14:23 Deníček
Tak Vás opět zdravím lidičky,
včera nastal den D neboli Dehtová mastička čili mastička smradlavá, šedočerná nechutná. Musela jsem si vzít starý povlečení, starý pyžamo a vypadám jako od černého oleje, ale čekala jsem to horší :) Mno nic, radši už mlčím :D
Je volno, tudíž očekávám na konci nějaké Vaše výtvory do challky :) Já už pár slíbených vytvořila a stáhla další, takže až budu čas, tak dodělám avatary ke Klarisce a retouch a avatary k Nymi :) I když s tou konkurencí všude je to hrozný, budu ráda, když aspoň někde nebudu úplně posledí :)
Co vůbec máte všichni v plánu na "prázdniny" teď? Já úklid u babičky a dneska se jedeme podívat po zimní bundě a zařídit Standovi nový net. Mno a samozřejmě na mě čeká angličtina čili: Mike should have been wearing a safety helmet. Barbara's injuries might have been far more serious etc. :)
Za další jsem slíbila další díl povídky, už nad ním dumám a do konce víkendu ho snad stihnu a také se chystám udělat tu slíbenou fotografickou soutěž, když asi tři lidi o ní mají zájem, snad se jich najde i víc, ale co i tři jsou lepší než nic, že? Takže na tom všem zamakám, abych mohla vše po víkendu splnit :)
Taky si musím udělat nový přehled do sloupku, když je tak velký, ať není prázdný a napsat něco o mě he he, aby všichni věděli, kdo já jsem! :D Melu nesmysly, jsem nějaká divná, včera byla šílená hádka doma a pak mi máma napsala a v pohodě a jsem z toho nějak emočně mimo asi :)
A ještě si budu muset vytvořit nějaké fotky a avatary k deníčkům, ať to není tak "suchý" co :)

Tak zatím :)

Ježek

27. října 2010 v 23:05 Fotografie


4x avatary

27. října 2010 v 17:05 News
Komentář: pomozte mi prosím rozhodnout se, který poslat k Lucissh :)
Mě osobně se asi víc líbí první :)
Komentář: spojit se mi to nepovedlo, nepřišla jsem na to, jak jsem udělala tu modrou, vyšla mi růžová, tak jsem to zkusila s ní, a při růžové mě samozřejmě napadla Barbie :D a teď raďte :D